Motocykl powstał dzięki inicjatywie firmy Kodewa oraz udzielonej jej licencji przez grupę Lotus, światowej sławy producenta samochodów sportowych.

C-01 łączy w sobie duża moc (około 200 KM) uzyskiwanych z silnika V-twin o pojemności 1195 cm3 i charakterystyczną sylwetkę zaprojektowaną przez guru designu Daniela Simona, który wcześniej pracował m.in. dla Bugatti, a także tworzył najbardziej wyrafinowane samochody dla filmów z Hollywood takich jak "Tron: Dziedzictwo" czy "Niepamięć" z Tomem Cruisem.

Lotus C-01 został zaprojektowany i zbudowany przez znaną ze sportów motorowych (DTM, Le Mans) firmę Kodewa, prowadzoną przez Colina Kollesa, byłego szefa zespołów Formuły 1: Jordana, Midlanda, Spykera, Force India i HRT.

Motocykl dostępny będzie w różnych malowaniach nawiązujących do sportowej historii Lotusa. Klienci mogą również zamówić sobie spersonalizowane egzemplarze, zgodnie za swymi życzeniami. Zostanie wyprodukowane tylko 100 sztuk tego wyjątkowego pojazdu. Należy się więc pospieszyć. Niestety, producent jescze nie podał ceny.

Coli Kolles o Lotusie C-01 powiedział: "Postanowiliśmy stworzyć motocykl, który nie jest tylko świetny do jazdy, ale także stanowi działo sztuki w ruchu. Połączyliśmy najlepszą technikę z oszałamiającą estetyką."