Biały, Bielsko-Biały! Po tych słowach pokazano Malucha dla Toma Hanksa w dniu 61. urodzin amerykańskiego aktora przed Centrum Handlowym Gemini Park w Bielsku-Białej.

Jasno zielone wnętrze, spersonalizowane elementy, skórzana tapicerka. Tym wszystkim będzie cieszył się Tom Hanks.

Fundatorem samochodu jest Rafał Sonik, sportowiec zwycięzca Dakaru i biznesman, dobry duch akcji.

Biały lakier został wybrany z myślą o kalifornijskim słońcu. Przełączniki inspirowane maszyną do pisania oraz pokryte srebrem, ręcznie wykonane drewniane elementy, wreszcie wiele motywów nawiązujących do kolorystyki Bielska-Białej.

To unikalne dzieło partnerów akcji: Carlex Design, BB Oldtimer Garage, FCA Poland S.A. oraz P.M. Motors.

Na imprezie zorganizowanej z okazji odsłonięcia Malucha pojawili się miłośnicy tego sympatycznego modelu Fiata, który swego czasu zmotoryzował Polskę. Około stu egzemplarzy z różnych stron kraju pojawiło się, by uatrakcyjnić imprezę. Tom Hanks "odwdzięczył się" nagranym wcześniej filmem z podziękowaniami za prezent i organizację urodzinowej imprezy.

"Nie wahałem się dołączyć do akcji z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że najważniejszy w tej inicjatywie jest aspekt charytatywny. Cały dochód z dzisiejszej imprezy, ale też z trwającej nieprzerwanie od listopada, pod skrzydłami Fundacji "Pomaluj Mój Świat", zbiórki, przeznaczony zostanie na wyposażenie oddziału psychiatrii dziecięcej i młodzieżowej w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej - mówił Rafał Sonik. "Determinacja, dzielność, ale też poczucie humoru i optymizm. To wszystko łączy nas, Polaków z Tomem Hanksem" - dodał.

Wygląda na to, że Maluch, jako model, zaczyna nabierać wartości, nie tylko finansowej. To przecież potomek słynnej Pięćsetki. Ma już odpowiedni wiek, ujmująco niewielkie wymiary i bezpretensjonalny charakter. Nie bez znaczenia jest też fakt, że słynny amerykański aktor zwrócił uwagę świata właśnie na ten samochód.

Informacje o tym, w których miejscach Polski będzie można zobaczyć białego Malucha pojawiać się będą na facebookowym profilu "Bielsko - Biała dla Toma Hanksa".