Wybierz samochód

Maserati Coupe

Maserati Coupe to sportowy samochód osobowy typu GT produkowany przez włoski koncern motoryzacyjny. Pojazd zadebiutował w 2001 roku jako następca modelu 3200 GT. Model Coupe był pierwszym autem Maserati, wprowadzonym po przejęciu marki przez koncern Fiata.

Co ciekawe jednak, w 2001 roku pojawiła się najpierw odmiana odkryta – Spyder. 2-drzwiowe Coupe świat ujrzał dopiero rok później. W rzeczywistości Coupe nie różniło się z zewnątrz bardzo od swojego poprzednika. Główne zmiany dotyczyły tylnych lamp oraz rozstawu osi – w dużej mierze chodziło także o spełnienie wymogów aby wprowadzić pojazd na rynek północnoamerykański. W 2004 roku przeprowadzono drobny facelifting, który przyniósł nowy grill, dodatkowe wloty powietrza za tylnymi kołami oraz bogatsze wyposażenie.

Do napędu Maserati Coupe służyła wolnossąca, 4,2-litrowa V8-ka (dlatego też pojazd często jest nazywany Maserati 4200 GT) od Ferrari, która generowała 390 KM. Początkowo dostępna była tylko sekwencyjna przekładnia Cambiocorsa, jednak już po roku wprowadzono do oferty także 6-stopniową przekładnię manualną. Podobnie jak poprzednik, Coupe również miało układ transaxle (skrzynia biegów umieszczona z tyłu). Moc kierowana była na tylne koła.

W 2007 roku zakończono produkcję Maserati Coupe, a jego następcą został model GranTurismo.

Maserati Coupe - generacje

Kampery do zadań specjalnych

Maserati Coupe (2001 - 2007)

Maserati Coupe - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!