Wybierz samochód

Maserati Spyder

Maserati Spyder to sportowy samochód osobowy typu GT produkowany przez włoskie przedsiębiorstwo motoryzacyjne. Samochód pojawił się na rynku w 2001 roku jako „otwarty” następca 3200 GT. Co ciekawe, mimo iż samochód występował także w wersji zamkniętej Coupe, to w salonach najpierw dostępny był Spyder, a dopiero po roku Coupe.

Ponieważ 3200 GT był oferowany na ograniczonej ilości rynków, w tym modelu Maserati postanowił to zmienić m.in. poprzez dopasowanie modelu do różnych wymogów oraz poprzez rozszerzenie gamy modelowej właśnie o pojazd ze składanym dachem. Spyder mia materiałowy dach, który można było złożyć w 30 sekund. O bezpieczeństwo pasażerów w razie ewentualnego dachowania dbały pałąki antykapotażowe zamieszczone już za siedzeniami. W przeciwieństwie do Coupe, Spyder był samochodem tylko 2-osobowym.

W 2004 roku przeprowadzono facelifting, który zaowocował nową atrapą chłodnicy, bogatszym wyposażeniem oraz dodatkowymi wlotami powietrza za tylnymi kołami. W związku z koniecznością zwiększenia sztywności nadwozia, Spyder był aż o 140 kg cięższy od Coupe, a w związku z tym także minimalnie wolniejszy. Do napędu służył 4,2-litrowy silnik benzynowy V8 rozwijający 390 KM. Moc kierowana była na tylną oś za pomocą 6-biegowej skrzyni manualnej lub sekwencyjnej Cambiocorsa.

W 2007 roku zakończono produkcję Maserati Spyder.

Maserati Spyder - generacje

Kia Seltos – byłaby dobra dla Europy

Maserati Spyder (2001 - 2007)

Maserati Spyder - powiązane artykuły