Felipe Massa wraz z ekipą zespołu Formuły 1 przyjechał do Warszawy promować nowe paliwa Shell V-Power Nitro+. Była więc okazja, by nie tylko podziwiać umiejętności Brazylijczyka na ulicznym torze, ale równiez zadać kilka pytań na krótkiej konferencji prasowej.

- Sezon Formuły 1 dobiega półmetka, wiec jeszcze wszystko może się zdarzyć.Jak każdy kierowca uczestniczący w tym cyklu pragnę walczyć o miejsca na podium. Jeżdżę przede wszystkim dla zespołu i mam nadzieję, że będę zdobywał cenne punkty, które pozwolą nam zakończyć ten sezon na najwyższej pozycji. - powiedział Felipe Massa - Scuderia Ferrari.

- Jak podoba się Polska?

- Jestem w tym kraju po raz pierwszy, ale już spotkałem wiele wspaniałych osób. To krótka wizyta, więc nie miałem czasu na zwiedzanie miasta, które widziałem tylko z samochodu. Bardzo mi się tu podoba. Dzisiaj mogłem trochę potrenowac na ulicznym torze (śmiech).

- Trudno nie zapytać o Roberta Kubicę. Czy ma szansę na powrót do Formuły 1?

- Wiem, że o to walczy. Trudno mi jednak cokolwiek powiedzieć na ten temat, bo od dawna nie widziałem się z Robertem. Nie wiem w jakim jest stanie.

Felipe Massa pokonał 10 okrążeń toru ulicznego na Marszałkowskiej i części Placu Bankowego. Kilkakrotnie ekipa techniczna zmieniała koła w bolidzie Ferrari, co miało przynajmniej częściowo pokazać licznie przybyłym widzom atmosferę prawdziwego wyścigu.

Z taką pompą postanowił Shell wprowadzić nowe paliwa na polski rynek. Od ponad 60 lat do samochodów wyścigowych marki Ferrari stosowane są paliwa Shell. Obecnie zespół naukowców Shella jeździ z Ferrari na każdy wyścig Formuły 1 i pracuje w dedykowanym laboratorium Shell Trackside, aby stale kontrolować i oceniać paliwo wyścigowe oraz środki smarne podczas odbywających sie w weekendy wyścigów.

Shell jako partner techniczny Ferrari pracuje nad tworzeniemzaawansowanych produktów mających pomóc w uzyskaniu sukcesów na torze. Tajmnica paliwa Shell V-Power Nitro+ leży w ulepszonej technologii redukcji tarcia. Formuła tej benzyny zawiera o 25 proc. więcej modyfikatorów tarcia.