Wybierz samochód

MG F

MG F to sportowy roadster produkowany przez brytyjską firmę MG Rover. Auto pojawiło się w 1995 roku i było następcą dla MGRV 8, który z kolei był rozwinięciem legendarnego MGB. Model F był pierwszym modelem przedsiębiorstwa, po przejęciu go przez koncern BMW.

MG F czerpało garściami od swoich wyspiarskich przodków - w końcu w latach 60. i 70. w Wielkiej Brytanii powstawało wiele pięknych, lekkich i szybkich roadsterów. MG F miał 2 miejsca i miękki dach, choć oferowano także hardtopa. Auto miało nietypowe zawieszenie, bowiem nie posiadało klasycznych sprężyn - zawieszenie Hydragas było hydropneumatyczne, podobnie jak w Citroenie, jednak jego konstrukcja była zdecydowanie prostasza. W związku z tym, MG F posiadało tzw. poduszki hydrogazowe.

Niewielka masa oscylująca wokól 1100 kg powodowała, iż pojazd nie potrzebował sporej dawki mocy, aby dawać radość w trakcie jazdy. Centralnie montowana jednostka o pojemności 1.8 litra generowała 118 lub 145 KM. W 2001 roku, przy okazji drobnego liftingu zewnętrznego, do oferty wprowadzono benzynowe silniki 1.6 i 1.8 (Trophy), które rozwijały kolejno 112 oraz 160 KM. Moc kierowana była na tylną oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 6-stopniowej przekładni automatycznej Steptronic.

W 2002 roku zakończono produkcję MG F, a jego następcą został model TF. Jego konkurentami są m.in. Mazda MX-5, Audi TT oraz BMW Z3.

MG F - generacje

MG F - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!