Chiński właściciel marki MG, wciąz mającej główna siedzibę na terenie Wielkiej Brytanii, podczas salonu samochodowego w Szanghaju zaprezentował europejską wersję małego hatchbacka MG 3 i koncept kompaktowego modelu SUV – MG CS.

Już wiemy, że pięciodrzwiowy hatchback MG 3 jeszcze w tym roku będzie dostępny na wybranych rynkach europejskich. Jego montaż będzie realizowany w brytyjskiej fabryce w Longbridge.

Producent zapowiada dobrą cenę, która będzie wspólgrała z bogatą ofertą indywidualizacji. Model ten będzie dostępny z czterocylindrowym silnikiem benzynowym o wciąż nieznanej pojemności, dysponującym 105 KM mocy, który będzie współpracował z pięciostopniową przekładnią manualną. Pojazd ma długość 4015 mm, szerokość 1728 mm i wysokość 1520 mm, przy rozstawie osi 2520 mm.

Natomiast durgi prezentowany w Szanghaju model jeszcze pozostanie przez jakiś czas konceptem. Producent przewiduje rozpoczęcie jego produkcji najwcześniej od 2015 roku. Do tego czasu planowana jest ekspansja MG na rynkach europejskich.

Obecnie MG, którego włascicielem jest chińska spółka SAIC Motor, sprzedaje na terenie Wielkiej Brytanii model klasy niższej średniej MG 6 w wersji liftback i sedan. Natomiast w Chinach oferta obejmuje modele: MG 3, MG 5, MG 6 i sedan MG 7, który jest zmodyfikowaną wersją Rovera 75.