Wybierz samochód

MG ZR

MG ZR to niewielki hot-hatch produkowany przez brytyjską firmę. Auto pojawiło się w 2001 roku jako następca MG Metro Turbo. ZR był w rzeczywistości usportowioną wersją kompaktowego Rovera 25, któy z kolei bazował na Hondzie Civic.

MG ZR było skierowane głównie do młodej klienteli, w czym miałą pomóc atrakcyjna, zadziorna stylistyka. 3- lub 5-drzwiowe nadwozie miało twardsze, obniżone zawieszenie oraz liczne sportowe akcenty zarówno na zewnątrz (zmienioną atrapę chłodnicy, zderzaki, dodatkową lotkę i większe felgi), jak i wewnątrz. W 2003 roku wprowadzono 2-osobową wersję van o nazwie MG Express, który był jednocześnie najszybszym vanem na Wyspach.

Rok później przeprowadzono facelifting - zmianie poddano zderzaki, reflektory oraz tylną klapę, która po zmianie psuła sportowy design MG ZR. Do napędu stosowano silniki benzynowe o pojemności 1.6 (K16 - ten sam stosowany m.in. w Polonezie Caro) oraz 1.8 litra. generowały one kolejno 103 oraz 117/160 KM. Oprócz tego dostępne były także turbodiesle - jednostka miała 2 litry pojemności i występowała w wariancie 101- oraz 113-konnym. Moc kierowana była na przednią oś za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej lub bezstopniowej przekładni CVT.

W 2005 roku, z racji bankructwa firmy, zakończono produkcję MG ZR. Chiński koncern Nanjing Automobile Group, które wykupiło MG Rovera, nie zdecydowało się na wskrzeszenie modelu ZR, tak jak w przypadku TF.

MG ZR - generacje

MG ZR - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!