Wybierz samochód

Mitsubishi Space Gear

Mitsubishi Space Gear to samochód dostawczo-osobowy produkowany przez japoński koncern motoryzacyjny. Auto zadebiutowało w 1994 roku jako następca modelu L300. W zależności od rynku, pojazd występował także jako L400 oraz Delica Space Gear (Japonia).

Space Gear było nazwą przeznaczoną na rynek europejski, choć Mitsubishi występował tu także jako wcześniej wspomniany L400. W latach 1997-2007 produkowany był także Hyundai H1, na licencji L400/Space Gear. Mitsubishi L400 był konstrukcyjnie oparty na podwoziu modelu Pajero.

Oprócz opcjonalnego napędu na 4 koła i reduktora, znaleźć można było także blokadę mechanizmu różnicowego, dzięki czemu niepozorny furgon lub rodzinny van mógł przemierzać bezdroża. Nadwozie Space Gear’a nie wyróżniało się niczym szczególnym – Japońscy inżynierowie skupieni na doskonaleniu podzespołów technicznych, postanowili, że stylistyka zejdzie na drugi plan. Auto mogło mieć rozsuwane drzwi po jednej lub po obu stronach. Zdecydowanie ułatwiały one zarówno ładowanie towarów, jak i zajmowanie miejsc. Space Gear dostępny był w 2 rozstawach osi oraz w 2 wysokościach dachu, dzięki czemu, zależności od wersji mógł pomieścić od 2 do 8 osób.

W 1997 roku odświeżono nieco nadwozie – modyfikacjom uległy reflektory oraz przedni zderzak. W przeciwieństwie do poprzednika, jednostka napędowa nie została umieszczona centralnie, a z przodu. Do napędu służyły benzynowe jednostki o pojemności 2 (113 KM), 2.4 (128 KM) oraz 3 litrów (V6; 185 KM). Oprócz tego w ofercie znalazły się także turbo diesle o pojemności 2.5 oraz 2.8 litra, które rozwijały kolejno 99 oraz 125 KM. Podstawowa wersja miała napęd na tylną oś, a do wyboru była 5-biegowa skrzynia manualna lub 4-stopniowy „automat”.

W 2007 roku zakończono produkcję Mitsubishi Space Gear, a jego następcą został model Delica D-5, który jednak nie był oferowany na Starym Kontynencie.

Mitsubishi Space Gear - generacje

Mitsubishi Space Gear - powiązane artykuły

Pokaż więcej