Spółka ElectroMobility Poland została powołana w październiku ubiegłego roku i stanowi mocną pozycję w Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju wicepremiera Mateusza Morawieckiego. W spółkę zainwestowały PGE, Tauron, Enea oraz Energa. Każda z firm objęła po 25 proc. kapitału akcyjnego wynoszącego łącznie 10 mln zł. Celem państwowej (narodowej) firmy jest zbudowanie nowoczesnego auta elektrycznego, które w ekologiczny sposób zmotoryzuje Polskę na nowo. W ciągu 10 lat firma ma sprzedać 10 000 000 pojazdów.

Miłym gestem włodarzy ElectroMobility Poland było zorganizowane konkursu na projekt karoserii miejskiego auta na prąd. Skoro to spółka państwowa to dobrze, aby w budowę zaangażowali się obywatele. Na skrzynkę mailową firmy nadesłano 86 prac konkursowych, a 66 z nich spełniło wymogi formalne i zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu.

Przed jury składającym się z 35 znamienitych osobistości ze świata motoryzacji, showbiznesu oraz nauki stoi bardzo odpowiedzialne zadanie. Ma wyłonić pięciu laureatów konkursu na samochód przyszłości, których projekty będą stanowić podstawę do budowy polskiego auta elektrycznego. Główną nagrodą w konkursie jest 50 000 zł.

My wybraliśmy naszych 20 faworytów. Zapraszamy do galerii zdjęć. Włączcie się w akcję i w komentarzach oddajcie głos na swój ulubiony projekt.