Chevrolet Corvette Stingray jest najmocniejszym produkcyjnym Chevroletem Corvette w historii. Osiąga maksymalną moc 466 KM i 630 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest także najszybszym modelem Corvette - przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,2 sekundy. Co więcej, Stingray jest też prawdopodobnie najoszczędniejszą wersją Corvette, jaka kiedykolwiek powstała.

W Chevrolecie Corvette Stingrayzastosowano nowe podwozie, nową strukturę ramy, nową jednostkę napędową, jak również całkowicie nowy wygląd nadwozia i wnętrza. Auto od początku było projektowane jako coupe i kabriolet. Jedyne zmiany jakie wprowadzono w tych modelach to umożliwienie stosowania składanego dachu oraz punkty mocowania pasów bezpieczeństwa.

Nowy silnik V8 LT1 o pojemności 6,2 litra wyposażono w bezpośredni wtrysk paliwa, funkcję aktywnego zarządzania paliwem (Active Fuel Management) oraz zaawansowany układ spalania, który umożliwia wygenerowanie wyższej mocy przy niższym zużyciu paliwa. Kierowcę wspomagają zaawansowane technologie jak selektor trybu jazdy (Drive Mode Selector), oferujący pięć pozycji pracy, który dostosowuje jedenaście różnych ustawień pojazdu do indywidualnych preferencji kierowcy, a także nowa siedmiobiegowa przekładnia manualna z systemem Active Rev Matching, przewidującym moment, w którym prowadzący zmienia bieg i odpowiednio dostosowuje prędkość obrotową silnika, aby za każdym razem zapewnić doskonałą zmianę przełożenia. W konstrukcji samochodu wykorzystano lekkie materiały - włókno węglowe i aluminium. Nowa rama zapewnia optymalny rozkład mas 50/50.

Pakiet Z51 do jazdy po torze, będący standardowym elementem egzemplarzy oferowanych w Europie, obejmuje: bardziej agresywnie zestrojone zawieszenie, mechanizm różnicowy o elektronicznie sterowanym poślizgu, system smarowania z suchą miską olejową, zintegrowany system chłodzenia hamulców, dedykowane amortyzatory, sprężyny i drążki stabilizatora, większe przednie i tylne koła, hamulce i opony oraz unikatowy pakiet aero, który poprawia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością

Chevrolet Corvette Stingray jest budowany w należącej do GM fabryce w Bowling Green w stanie Kentucky, która niedawno przeszła modernizację wartą 131 milionów dolarów.