Przełomowy bezemisyjny model, oferowany w wersji dostawczej i osobowej, w tym jako elektryczna taksówka, będzie produkowany tylko w zakładach w Barcelonie dla odbiorców z całego świata.

100 mln euro zainwestowanych w barcelońską fabrykę - jako część szerszego, wartego 431 mln euro programu inwestycji w hiszpańskie zakłady Nissana - umożliwi początkowo produkcję i eksport e-NV200 na około 20 zagranicznych rynków, w tym do Japonii. Podobnie jak w przypadku Nissana LEAF, liczba rynków będzie stopniowo zwiększana w ramach konsekwentnej ekspansji firmy w segmencie pojazdów elektrycznych.

Uruchomienie produkcji drugiego pojazdu elektrycznego to historyczne wydarzenie dla Nissana. Mimo że pojazdy elektryczne są już obecnie zadomowione na wielu rynkach, sporo naszych rywali dopiero wprowadza do swojej oferty pierwsze modele w segmencie, w którym Nissan dysponuje oczywistą przewagą pioniera. Jesteśmy dumni, że Nissan LEAF to najlepiej sprzedający się samochód elektryczny na świecie i już ponad 110 000 zadowolonych klientów cieszy się oferowaną przez niego ciszą i elastycznością, charakterystyczną dla pojazdów z takim napędem".

Zainteresowanie e-NV200 w wersji taxi wzrosło w obliczu rekordowo wysokiego poziomu zanieczyszczenia powietrza w Londynie i Paryżu. Obecność znacznej liczby bezemisyjnych pojazdów na ulicach Barcelony zagwarantuje czystsze powietrze dla obywateli, przyjezdnych i turystów. Jesteśmy przekonani, że w najbliższych latach perspektywicznie myślące władze innych miast będą zabiegały o podobne korzyści na swoim terenie".

jest częścią realizowanej w Barcelonie i jej strefie metropolitalnej strategii umocnienia pozycji Barcelony jako centrum nowego modelu miejskiej ekonomii opartej na innowacyjności, technologii i zrównoważonym rozwoju. W naszym mieście strategicznie traktujemy sektory, które są istotne dla naszej przyszłości - a pojazdy elektryczne są jednym z nich. Ponadto staramy się budować bogactwo naszego miasta, wzmacniając gospodarkę i sektor przemysłowy. Zdecydowaliśmy się więc na bardzo ważny krok, który poprawi jakość życia naszych mieszkańców".

Barcelona została wyróżniona ulokowaniem w tamtejszych zakładach drugiego w 100% elektrycznego Nissana. To zasługa wielu lat wytężonej pracy i dbałości o jakość wykazywanej przez załogę fabryki. To dopiero drugi taki przypadek, kiedy dany model jest produkowany w Hiszpanii z przeznaczeniem na eksport na rodzimy rynek Nissana, czyli do Japonii. Uważam to za fantastyczne osiągnięcie".

Fabryka w Barcelonie to jedyne zakłady Nissana na świecie produkujące elektrycznego e-NV200, co oznacza, że będzie on stamtąd eksportowany na cały świat, w tym do Japonii. Pierwsza partia pojazdów przeznaczonych na eksport będzie gotowa w czerwcu.