Wybierz samochód

Nissan Titan

Nissan Titan to półcięzarówka produkowana w USA i przeznaczona na tamtejszy rynek. Auto zadebiutowało w 2003 roku. Jego stylistyka jest zbliżona do Navary, podobnie jak ilość wersji nadwoziowych, Jednak Titan jet zdecydowanie większy. Krótsza odmiana ma 5,7 m długości, a z przedłużonym rozstawem osi, osiąga 6,2 m! Dodając do tego szerokość nieznacznie przekraczającą 2 m, otrzymujemy pick-up'a na miarę amerykańskich warunków.

Auto dostępne było w wersji King Cab oraz Double Cab. Obie miały 4 drzwi, jednak w pierwszej wersji, tylna para była krótsza i otwierała się przeciwstawnie – Titan pozbawiony był wtedy słupka B.

Początkowo montowano 309-konnego benzyniaka V8 o pojemności 5,6 litra. Moc była przekazywana na tylne lub wszystkie koła, za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni automatycznej. W 2007 roku jednostka została wzmocniona do 321 KM, a 5 lat później przeprowadzono drobny lifting. Więcej zmian zaszło wtedy wewnątrz auta, niż na zewnątrz.

W 2015 roku na rynku pojawiła się II generacja Titana, Stylistycznie auto upodobniło się bardzo do Forda – z przodu dominuje ogromny, prostokątny chromowany grill z rombowatymi reflektorami. Tym razem postawiono na produkcję jedynie nadwozia z podwójną kabiną pasażerską. W podstawowej wersji wyposażeniowej, auto wygląda dosyć skromnie, ale najbogatsza odmiana z przedłużonym rozstawem osi wyposażona w ochronne plastiki i 20-calowe koła wzbudza respekt, a nawet strach. Titan mógł załadować na „pakę” prawie 1 tonę towaru. Standardowo montowany jest napęd na tylną oś, a za dopłatą dostępny jest napęd na wszystkie koła.

Co ciekawe, początkowo oferowano jedynie 5-litrowego turbodiesla V8 generującego 310 KM i aż 752 Nm momentu obrotowego. Dopiero po roku wprowadzono także 390-konnego benzyniaka o pojemności 5,6 litra. Wśród skrzyń biegów dostępny jest jedynie 7-stopniowy automat.

Głównymi konkurentami Nissana Titana są Dodge RAM, Toyota Tundra oraz Ford serii F.

Nissan Titan - generacje

Nissan Titan - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!