Wybierz samochód

Nissan Xterra

Nissan Xterra to sporej wielkości SUV produkowany przez japońską markę głównie na rynek amerykański, ale występuję także m.in. w Chinach (Paladin) czy Iranie (Roniz).

Pojazd zadebiutował w 1999 roku i został zbudowany na płycie podłogowej F-Alpha, a technicznie jest powiązany z Navarą. Xterra występuje jedynie w wersji 5-drzwiowej, ale w różnych konfiguracjach.

Podstawowa wersja oferowana była z 4-cylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 2,4 litra i mocy 145 KM. W opcji dostępna była również benzynowa jednostka, jednak 6-cylindrowa o pojemności 3,3 litra generująca 172 KM. Za przeniesienie mocy na koła odpowiadała 5-biegowa skrzynia manualna lub 4-stopniowy automat. Dodatkowo auto mogło być wyposażone w wiele udogodnień, przydających się podczas pokonywania dzikich bezdroży, ponieważ Xterra posiadała solidne umiejętności terenowe.

W 2000 roku auto zdobyło tytuł North American Truck of the Year.

2 lata później przeprowadzono facelifting, który przyniósł terenówce Nissana nowy przód, przeprojektowany środek, a moc większej jednostki podniesiono do 182 KM.

Dodatkowo do oferty wszedł ten sam motor z dołożoną turbosprężarką. W tej konfiguracji auto rozwijało 210 KM. W 2005 roku do sprzedaży trafiła II generacja Xterry. Auto dostało to samo podwozie, co Titan czy Navara. Główną zmianą stylistyczną, było znacznie powiększenie wymiarów zewnętrznych, a co za tym idzie, środek stał się przestronniejszy. Pod maską znów zabrakło diesla, a jedyną jednostką był 4-litrowy benzyniak V6 o mocy 269 KM. Do wyboru bya 5-stopniowa przekładnia automatyczna oraz 6-biegowy manual. Auto było także wyposażone w blokadę dyferencjału.

W 2009 roku druga odsłona Xterry została lekko odświeżona, a lista wyposażenia dodatkowego uległa powiększeniu.

Nissan Xterra - generacje

Nissan Xterra - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!