Pierwszy egzemplarz, który zjechał z linii montażowej ostatniego dnia lutego, jest w białym kolorze i ma zamontowany pod maską turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 1,6 litra.

Opel Cascada oficjalnie zadebiutuje 5 marca podczas targów w Genewie. Do salonów sprzedaży auto trafi w kwietniu br.

„To naprawdę wyjątkowy dzień, nie tylko dla fabryki w Gliwicach, lecz także dla Opla. Cascada jest kolejnym elementem naszej kampanii produktowej. Po modelach ADAM i Mokka przyszła kolej na Cascadę: dzięki niej możemy dotrzeć do klientów w tych segmentach,w których do tej pory byliśmy nieobecni” - powiedział Steve Girsky, Prezes Rady Nadzorczej, Wiceprezes GM oraz Prezes GM Europe.

„Gliwice to miasto o bogatej tradycji w Górnośląskim Okręgu Przemysłowym i ogromnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Fakt, że kolejny model Opla będzie tu produkowany, ponownie każe zwrócić uwagę na wysiłek regionu i samej fabryki” - powiedział Wicepremier Janusz Piechociński, gość honorowy.

Od rozpoczęcia działalności w 1996 r., zakład produkcyjny w Gliwicach jest stałym elementem strategii rynkowej Grupy GM. Cascada to już szósty model Opla budowany przez polskich pracowników w fabryce o najnowocześniejszej infrastrukturze i najwyższych standardach w zakresie jakości.

„Jesteśmy bardzo dumni, że zostaliśmy wybrani do produkcji pierwszego kabrioletu zaprojektowanego przez Opla. Jest to złożone przedsięwzięcie, a realizację właśnie takich zobowiązań nasz świetnie zmotywowany zespół opanował z wirtuozerią. Świętujemy zatem wyjątkowy dzień” - dodał Andrzej Korpak, Dyrektor Zakładu.