Maserati GranTurismo MC Stradale jest inspirowane wersją wyścigową modelu, startującą w cyklu Maserati Trofeo Championship. Drogowa wyścigówka z Modeny jest jednak nie tylko sportowa, ale również lukusowa. A teraz całkiem praktyczna, ponieważ w kabinie wygospodarowano miejsce dla czterech, a nie jak do tej pory dla dwóch osób.

Najnowsza odsłona samochodu otrzymała przeprojektowaną maskę, wykonaną z włókna węglowego, z centralnym wlotem powietrza oraz nowe, kute flegi aluminiowe w rozmiarze 20 cali. W kabinie, poza zaisntalowaniem dwóch dodatkowych foteli, zastosowano materiały wykończeniowe jeszcze lepszej jakości.

Nowe Maserati GranTurismo MC Stradale Foto: Auto Świat
Nowe Maserati GranTurismo MC Stradale

Źródłem napędu jest 4,7-litrowy silnik benzynowy o mocy 460 KM, który zadebiutował w GranTurismo Sport. Motor V8, sprzężony jest z zautomatyzowaną 6-stopniową skrzynią biegów MC Race Shift, zapewnia niesamowite osiągi. MC Stradale potrafi rozpędzić się do prędkości 303 km/h – szybko przyspiesza, ale równie sprawnie hamuje, dzięki układowi Brembo z węglowo-ceramicnzymi tarczami hamulcowymi.Cenę i datę premiery rynkowej nowego Maserati GranTurismo MC Stradale poznamy podczas światowej premiery pojazdu na salonie samochodowym w Genewie.