Największe zmiany zajdą z przodu pojazdu: przeprojektowana osłona chłodnicy, nowa pokrywa silnika, nadkola, reflektory, przestylizowane światła przeciwmgielne i zderzak. W tylnej części również zmieniono zderzak oraz wprowadzono nowe diodowe światła i inny spojler dachowy.

Ponadto w ofercie pojawią się nowe wzory aluminiowych obręczy kół w rozmiarze 15 i 16 cali, a paleta kolorów nadwozia zostanie wzbogacona o dwa nowe odcienie: wpadający w turkus, metalizowany lakier perłowy Pacific Blue oraz metalizowany Platinum Sage.

We wnętrzu zmieni się układ zegarów i pojawią się nowe elementy odobne. Dostępny będzie również nowy system nawigacji satelitarnej i komunikacji NissanConnect, który wzbogacono o nowe funkcje i większy ekran o przekątnej 5,8 cala (poprzednio 5 cali).

Nic nie zmieni się za to pod maską. Do napędu Micry nadal będzie służyć benzynowa jednostka o pojemności 1,2 litra, która generuje 80 KM mocy, a w wersji doładowanej DIG-S - 98 KM. Standardowo silnik współpracuje z pięciobiegową ręczną skrzynię biegów. Opcjonalnie dostepna jest przekładnia CVT.

Nissan Micra, w niektórych krajach znany jako March, powstaje w czterech fabrykach rozlokowanych po całym świecie i jest sprzedawany w 56 krajach. Wszystkie samochody przeznaczone na rynek europejski są produkowane w Indiach.