Niecałe dwa miesiące dzielą nas od startu Rajdu Dakar. Wśród tych, którzy 5 stycznia 2014 roku wyruszą z Rosario na trasę terenowego maratonu i odegrają decydującą rolę podczas tych zawodów wymienia się przede wszystkim załogi Monster Energy X-raid Teamu, korzystające z samochodów Mini All4 Racing. Liderem zespołu są Francuzi Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret. Z 11 zwycięstwami na koncie Peterhansel upatrywany jest jako zdecydowany faworyt rajdu. Obok niego w zespole znajdują się jeszcze: Nani Roma i Michel Périn oraz Krzysztof Holowczyc i Konstantin Żilcow. Debiutantami w teamie są Argentyńczycy Orlando Terranova i Paulo Fiúza.

Krzysztof Hołowczyc po zdobyciu Pucharu Świata w rajdach terenowych rozstał się ze swym dotychczasowym pilotem Niemcem Andreasem Schulzem. W Rajdzie Dakar na prawym fotelu Mini "Hołka" zasiądzie Rosjanin Konstantin Żilcow. To bardzo doświadczony zawodnik, w swej karierze zaliczył wiele terenowych imprez, w których pilotował m.in. Leonida Nowickiego i Jeana-Louisa Schlessera.

Krzysztof Hołowczyc w Dakarze z nowym pilotem Foto: Auto Świat
Krzysztof Hołowczyc w Dakarze z nowym pilotem

Wycofanie się z powodu kontuzji z Dakaru 2013 było naprawdę gorzkim doświadczeniem. Nie pozwoliłem jednak, aby ten incydent mnie załamał. W Mini All4 Racing znalazłem się tak szybko, jak tylko było to możliwe, a kilka miesięcy póżniej zdobyłem Puchar Świata. Dlatego do nadchodzącego Dakaru podchodzę z dużymi nadziejami. Poza tym jestem zadowolony, że mój samochód ma czerwony kolor. To wraz z białym dachem jest bardzo zbliżone do barw polskiej flagi - powiedział Krzysztof Hołowczyc.