Goodwood Festival of Speed to z pewnością jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, impreza motoryzacyjna na świecie. Podczas najbliższego czerwcowego weekendu, w posiadłości Lorda Marcha, można nie tylko podziwiać najnowsze i najmocniejsze samochody świata, ale przede wszystkim okazy, które stanowią o historii motoryzacji.

Pokazywane samochody, często o wielomilionowej wartości nie stoją w zamkniętych halach, ale z wdziękiem pokazują swoje możliwości na wytyczonym w parku torze wyścigowym. Goodwood Festival of Speed ma formę piknikową, dlatego jest szansa, by zamienić kilka zdań z taki sławami jak Niki Lauda, czy Sir Stirling Moss.

Jeśli nie wybierasz się do Wielkiej Brytanii możesz śledzić transmisję na żywo z wyjątkowych wydarzeń jakie przewidziano na ten rok.

Będzie można posłuchać jak brzmi spektakularne Lamborghini Centenario, napędzany silnikiem AMG Aston Martin DB11, Ford GT, czy też podziwiać dostojne kształty Rolls-Royce’a Dawn Black Badge. Fani Formuły 1 spotkają takich kierowców jak Valtteri Bottas, Nick Heidfeld, czy Damon Hill.

Na jednej z najsłynniejszych imprez motoryzacyjnych świata pojawi się również polski akcent. Robert Kubica wsiądzie za kierownicę Renault Sport E20 i pokaże jego możliwości na torze Goodwood.

Nie sposób wymienić wszystkich wyjątkowych samochodów jakie można zobaczyć podczas Goodwood Festival of Speed. Jeśli wymyślisz sobie jakiś wyjątkowo rzadki okaz to jest bardzo duża szansa, że zobaczysz go w najbliższy weekend w parku Lorda Marcha. Impreza zaczyna się dziś, a kończy w niedzielę 2 lipca.