Nad austriackim jeziorem Wörther od lat spotykają się miłośnicy tuningu. To nie tylko okazja do pokazania swoich wydumanych maszyn, ale także doskonałe miejsce, w którym producenci koncernu Volkswagen mogą zademonstrować swoje sportowe i szybkie koncepty.

W tym roku zlot miłośników GTI odbył się już po raz 33. Tradycyjnie marki koncernu Volkswagen przygotowały atrakcje dla zwiedzających. Zapewne za największą gwiazdę był dwuosobowy koncept Volkswagena GTI Roadster Vision Gran Turismo. Napędzany sześciocylindrowym silnikiem o pojemności 3.0 litra TSI o mocy 503 KM i maksymalnym momencie obrotowym 665 Nm.

Kolejny koncept powstał w Ingolstadt. Audi A3 clubsport quattro concept otrzymało 2.5 litrowy silnik z Audi RS Q3. Jego moc to 525 KM i maksymalny moment obrotowy 600 Nm, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h wciągu 3,6 sekundy i rozwijanie prędkości maksymalnej 310 km/h. Współpracuje on z siedmiostopniową przekładnią DSG.

Na 30 urodziny hiszpańska marka SEAT przygotowała koncept Ibizy Cupster, która napędzana jest czterocylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 1.4 litra TSI o mocy 180 KM.