Wybierz samochód

Opel Arena

Opel Arena to samochód dostawczo-osobowy produkowany przez niemieckiego producenta. Auto pojawiło się w 1997 roku jako tymczasowy zastępca Isuzu/Bedford Midi. W zależności od rynku, pojazd występował jako pod nazwą Vauxhall Arena oraz Chevrolet Space Van.

Pomysł na krótkotrwałego zastępcę, jakim miała być Arena, nie był do końca przemyślany, bowiem model na jakim się opierał, Renault Trafic, jeździł po ulicach już od przeszło 17 lat. Dodatkowo, Opel Arena oferowany był tylko w 3 wariantach – jako furgon ze zwykłym lub podniesionym dachem, bądź w wersji osobowej. W pierwszym przypadku przestrzeń ładunkowa wynosiła 5,3 m3. W drugim natomiast, Arena mogła zabrać ze sobą na pokład do 8 osób. Nieświeża konstrukcja i przestarzałe silniki o kiepskich osiągach były powodem niepowodzenia Opla Areny.

Do napędu służyły wysokoprężne, wolnossące jednostki 4-cylindrowe o pojemności 1.9 lub 2.5 litra, które generowały kolejno 60 i 75 KM. Moc kierowana była na przednie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej.

W 2000 roku zakończono produkcję Opla Areny, a jej następca, Vivaro, w przeciwieństwie do poprzednika, miał większe powodzenie. Rywalami Opla Areny są m.in. Ford Transit, VW Transporter oraz Mercedes-Benz Vito.

Opel Arena - generacje

Opel Arena - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!