Wybierz samochód

Opel Monterey

Opel Monterey to średniej wielkości terenówka produkowana przez niemiecką firmę. Auto pojawiło się w 1992 roku. Na rynku brytyjskim pojazd oferowany był pod marką Vauxhall.

Opel Monterey był bliźniaczym modelem Isuzu Trooper II generacji. Duże, wysoko położone 5-drzwiowe nadwozie miało dość toporną aerodynamikę, jednak Monterey nie miał być pojazdem na autostrady. W seryjnym wyposażeniu znalazł się napęd na 4 koła oraz ochrona podwozia przed uszkodzeniami, które mogły powstać wskutek jazdy w terenie. Co ciekawe, nie było możliwości zamówienia blokady mechanizmów różnicowych.

Opel Monterey oferowany był w 2 wersjach – z krótkim rozstawem osi (3-drzwiowa odmiana RS) oraz z długim rozstawem osi (5-drzwiowa odmiana). Ta druga mogła pomieścić do 7 osób. Początkowo do napędu służył benzynowy silnik 3.2 V6 generujący 177 KM oraz 3,1-litrowy turbodiesel o mocy 114 KM.

Po liftingu z 1998 roku, benzyniak został zamieniony na większą, 3,5-litrową jednostkę rozwijającą 215 KM, natomiast silnik wysokoprężny został wymieniony na nowocześniejszego turbodiesla 3.0 DTI, który generował 159 KM. Oprócz zmian w gamie silnikowej, Monterey otrzymał także nieco nowocześniejsze nadwozie oraz nową deskę rozdzielczą. Do wyboru była 5-biegowa skrzynia manualna lub 4-stopniowa automatyczna. W 2002 roku zakończono produkcję Opla Monterey.

Opel Monterey - generacje

Opel Monterey - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!