Wybierz samochód

Opel Sintra

Opel Sintra to rodzinny samochód osobowy należący do segmentu K. Auto pojawiło się w 1996 roku przez koncern GM. Jego bliźniaczymi modelami w USA był m.in. Chevrolet Venture, Oldsmobile Silhouette oraz Pontiac Montana.

Opel Sintra miał 5-drzwiowe nadwozie, a przesuwane drzwi tylne z obu stron bardzo ułatwiały wsiadanie i wysiadanie – w szczególności przydawało się to, kiedy były nimi dzieci, bowiem nie istniało ryzyko obicia innych aut na parkingu. Gabaryty Sintry sprawiają, iż można je uznać za „amerykańskie” – proste kształty oraz masywne linie niemalże podkreślają stateczny charakter auta.

Ze względu na zbyt wysoką masę, Opel postanowił nieco odchodzić Sintrę stosując m.in. seryjne alufelgi, części nadwozia wykonane z aluminium oraz niektóre detale (m.in. nabę kierownicy czy stelaż fotela) z… magnezu. Ostatecznie pojazd waży niespełna 1800 kg. W zależności od zastosowania 2 oddzielnych foteli lub 3-osobowej ławki, Opel Sintra mógł pomieścić maksymalnie, kolejno 7 lub 8 osób.

Do napędu służyły benzynowe jednostki 2.2 R4 oraz 3.0 V6, które rozwijały kolejno 141 oraz 201 KM, a także 2,2-litrowy turbodiesel DTI o mocy 115 KM. Moment obrotowy kierowany był na przednią oś za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowego automatu.

Niestety mimo dobrych aspiracji, Opel Sintra nie odniósł sukcesu w Europie (w Polsce nie był nawet sprzedawany), a bardzo kiepskie wyniki crashtestu spowodowały, iż już w 1999 roku został wycofany ze sprzedaży. Sintrę zastąpiła mniejsza i bardziej kompaktowa Zafira.

Opel Sintra - generacje

Opel Sintra - powiązane artykuły