Zajęcie miejsca za kierownicą Peugeot 3008 wywołuje wrażenie, że przenieśliśmy się w przyszłość. Stylistyka kabiny, jej wyraźnie zarysowane, wykończone aluminium linie oraz duży centralny wyświetlacz wyglądają świeżo i nowocześnie. Przy bliższym poznaniu pokładowe systemy Peugeot 3008 pokazują, jak duże mają możliwości.

Seryjne wirtualne zegary systemu i-Cockpit można dopasować pod względem zarówno zakresu wyświetlanych informacji, jak i stylu ich grafiki. W zależności od nastroju lub preferencji użytkownika można wybrać dynamiczny tryb Boost lub uspokajający styl Relax. W obu tych trybach zaprogramować można intensywność oświetlenia wnętrza, kolor wyświetlacza czy funkcje masażu foteli. Dzięki wbudowanemu pakietowi Sport kierowca ma wpływ na czułość pedału gazu oraz układu kierowniczego. Pakiet ten oferuje także cyfrowe podbicie dźwięku silnika, co stanowi idealne uzupełnienie trybu Boost.

Wszystkie informacje, niezależnie od wybranego stylu, są przejrzyste i czytelne dzięki dużej przekątnej ekranu wynoszącej 12,3 cala. Podczas długich podróży kierowca i pasażer Peugeota 3008 na pewno docenią funkcję masażu w fotelach oraz możliwość dopasowania natężenia oświetlenia Ambient. Jeśli podróżuje się za dnia, o wrażenie przestrzeni i doświetlenie wnętrza zadba opcjonalny panoramiczny dach.

Żeby ułatwić obsługę wszystkich funkcji, w które został zaopatrzony Peugeot 3008, zastosowano w nim centralny ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i przekątnej 8 cali. Jednak niektóre systemy – radio oraz telefon – można obsługiwać dodatkowo bezpośrednio z kierownicy.

Dostęp do najważniejszych funkcji, takich jak: nawigacja, klimatyzacja czy odczyty komputera pokładowego, daje zastosowanie konwencjonalnych przycisków i wciśnięcie odpowiedniego z nich. Umieszczono je w jednej linii, co gwarantuje ergonomię, a ponadto przypominają swoim wyglądem przełączniki lotnicze, przez co jeszcze bardziej podkreślają nowoczesny charakter SUV-a. O relaks pasażerów oraz pełnię doznań i zespolenie kierowcy z samochodem dba generator zapachów, dzięki któremu za pomocą menu można regulować ich intensywność, ale także zmieniać sam zapach (w aucie zamontowane są aż 3 rodzaje perfum).

To nie wszystkie możliwości Peugeot 3008. Może on łączyć się z telefonem komórkowym, co pozwala na obsługę aplikacji za pomocą centralnego ekranu dotykowego. Zadba również o stan baterii naszego smartfona – w standardowym wyposażeniu Peugeot 3008 przewidziano indukcyjną ładowarkę!

Za sprawą zastosowanych systemów multimedialnych oraz stylistyki wnętrza, w którym zostały one umieszczone, Peugeot 3008 bez wątpienia stał się SUV-em XXI wieku. Taka przyszłość nam się podoba.