Wybierz samochód

Peugeot Traveller

Ikona samochodu

Peugeot Traveller to dostawczo-osobowy van produkowany przez francuski koncern PSA. Auto pojawiło się w 2016 roku jako następca modelu Expert Tepee. Traveller powstał przy współpracy PSA z Toyotą, a jego bliźniaczymi modelami są Citroen Spacetourer oraz Toyota ProAce Verso.

Francuski koncern znany był wcześniej ze współpracy z włoskim FIAT-em, jednak ten po połączeniu z Chryslerem nie wyraził chęci dalszej współpracy przy tworzeniu nowych modeli. Traveller ma zwarte nadwozie 4- lub 5-drzwiowe, z czego boczne tylne drzwi są odsuwane, co zarówno w przypadku dostawczaka jak i wersji osobowej znacznie ułatwia kolejno ładowanie towaru oraz wsiadanie lub wysiadanie. Interesujący jest fakt, iż Traveller ma stosunkowo nisko poprowadzoną linię dachu, jednak nie jest to równoznaczne z brakiem miejsca nad głowami pasażerów.

Van Peugeota występuje w krótkim lub długim rozstawie osi oraz w 3 odmianach długości. W przypadku wersji dostawczej, objętość ładunkowa wynosi od 3,2 do 5,5 m3. Natomiast osobowe odmiany, w zależności od konfiguracji pomieszczą od 5 do 9 osób. Poza tym, Traveller dostępny jest także jako podwozie do zabudowy.

Do napędu służą wyłącznie silniki wysokoprężne z turbodoładowaniem HDi – dostępne są jednostki o pojemności 1.6 oraz 2 litrów, które generowały kolejno 95 lub 115 oraz 120, 150 lub 180 KM. Moc kierowana była na przednią oś za pośrednictwem 5- lub 6-stopniowej skrzyni manualnej bądź 6-biegowej przekładni automatycznej lub zautomatyzowanej.

Rywalami Peugeota Travellera są m.in. Mercedes-Benz Vito, Opel Vivaro oraz Volkswagen Transporter.

Peugeot Traveller - generacje

Peugeot Traveller - powiązane artykuły