Jak informuje PKP Intercity, już w najbliższy weekend (6 i 7 lutego br.) przewoźnik zaoferuje bilety w promocyjnych cenach - 29 zł na pociągi TLK i IC oraz 49 zł na składy EIC i EIP. Ze specjalnej promocji „Weekend dla kierowców” będą mogły skorzystać osoby, które w sobotę i niedzielę przy zakupie biletu okażą ważny dowód rejestracyjny samochodu osobowego. Kupujący może również nabyć bilety w atrakcyjnych cenach dla osób, z którymi podróżuje, ale maksymalnie dla tylu, ile miejsc znajduje się w jego aucie.

– Mamy już pewne sukcesy w pozyskiwaniu pasażerów autobusów, jednak największą grupą, którą chcielibyśmy zachęcić do podróży PKP Intercity, są podróżujący prywatnymi samochodami. Dlatego już w sobotę ruszamy z kolejną akcją promującą nasze usługi wśród osób, które planując weekendowe podróże, wybierają samochód. Dla nich oraz ich towarzyszy mamy bilety na nasze połączenia w specjalnych, promocyjnych cenach - mówi Jacek Leonkiewicz, prezes zarządu PKP Intercity. Chcemy zachęcić podróżnych, wybierających samochód jako środek transportu, do tego, aby sami sprawdzili, jak wiele się zmieniło na lepsze na kolei i w Intercity. Oprócz dobrej ceny biletów oferujemy komfortową podróż, atrakcyjny czas przejazdu i bezpieczeństwo. Nie wykluczamy, że będziemy tę akcję kontynuować w trakcie kolejnych wybranych weekendów – dodaje Leonkiewicz.

Bilety w specjalnych cenach obejmą przejazdy na dowolnej trasie w 2 klasie pociągów kategorii TLK, IC, EIC, EIP. Oferta będzie dostępna wyłącznie w kasach biletowych. Liczba biletów w supercenie jest nielimitowana.