Wybierz samochód

Plymouth Laser

Plymouth Laser to niewielki samochód sportowy produkowany przez spółkę DSM (Diamond Star Motors). Auto zadebiutowało w 1989 roku i powstało w ramach rozpoczęcia współpracy Chryslera i Mitsubishi. Jego bliźniaczymi modelami był Eagle Talon oraz Mitsubishi Eclipse.

Plymouth Laser był pod wieloma względami taki sam jak Talon oraz Eclipse, lecz pod względem stylistycznym nieco różnił się od swoich braci. Laser miał nieco inną atrapę chłodnicy, maskę a z tyłu wyróżniał się całkowicie przeszkloną klapą bagażnika, która w płynny sposób przechodziła w tylne boczne szyby, co sprawiało wrażenie dużej szklanej kopuły. Charakterystycznym elementem całej trójki były chowane reflektory – bardzo modne w tamtych czasach. Laser miał sportową, lekko obłą linię, która nadawał mu sportowego charakteru. Uważano iż jest to najbardziej sportowy model Plymoutha od czasów legendarnej Barracudy, Road Runnera czy Dustera.

W 1992 roku przeprowadzono drobny facelifting, który przyniósł nieco inny grill, chowane reflektory zamieniono na zwykłe – długie i wąskie, a z tyłu modernizacji uległy światła. Oprócz tego do oferty dołączył napęd na 4 koła. Do napędu służyły benzynowe jednostki 4-cylindrowe o pojemności 1.8 lub 2 litrów. Pierwsza miała zaledwie 94 KM i kiepsko radziła sobie z 1,2-tonowy „sportowcem”. Większy silnik w wersji wolnossącej rozwijał 137, a turbodoładowanej – 193 KM (w przypadku automatu – 180). Moc trafiała na przednie lub wszystkie koła za pośrednictwem 5-biegowej skrzyni manualnej lub 4-stopniowego „automatu”.

W 1994 roku zakończono produkcję Plymoutha Lasera. Co ciekawe, zarówno Mitsubishi jak i Eagle doczekały się kolejnej generacji, jednak w przypadku Plymoutha postanowiono zakończyć przygodę z Laserem po pierwszej odsłonie.

Plymouth Laser - generacje

Auto elektryczne czy hybrydowe? Sprawdzamy wady i zalety wybranych napędów

Plymouth Laser (1989 - 1994)

Plymouth Laser - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!