Z programu można skorzystać u wszystkich Partnerów Serwisowych Volkswagen Samochody Użytkowe działających na polskim rynku. SERVICE PRO obejmuje wszystkie modele z oferty Volkswagen Samochody Użytkowe 5-letnie i starsze, czyli: Caddy, rodzinę Transportera, LT i Craftera. Oznacza to korzyści dla całkiem sporej grupy kierowców, ponieważ szacuje się, że na polskich drogach obecnie jest około 80 000 aut spełniających warunki programu. Z tej okazji udało nam się porozmawiać z Piotrem Chyrkiem, Dyrektorem ds. Obsługi Posprzedażnej marki Volkswagen Samochody Użytkowe w Volkswagen Group Polska.

Czy mógłby Pan przybliżyć naszym Czytelnikom, na czym polega program rabatowy SERVICE PRO?

- Tak, zasady programu są przejrzyste i zrozumiałe. Uczestnicy programu dokonujący zakupu Oryginalnych części Volkswagen®, części Economy Volkswagen oraz Oryginalnych części na wymianę wraz z ich montażem otrzymują rabat uzależniony od wieku samochodu, zgodnie z zasadą: im starszy samochód, tym wyższy rabat. Rabaty udzielane są w trzech przedziałach wartościowych: auta pięcio- i sześcioletnie – 10% rabatu, siedmio- i ośmioletnie – 15% rabatu. Jeżeli od daty pierwszej rejestracji pojazdu minęło więcej niż 8 lat, to właścicielowi przysługuje rabat w wysokości 20%. W ostatnim przedziale nie istnieje żadna górna granica wieku auta. Oznacza to, że właściciel nawet 20-letniego dostawczego Volkswagena otrzyma bonifikatę. Dodatkowym atutem programu jest montaż zakupionych części z zastosowaniem preferencyjnych, dedykowanych do programu SERVICE PRO stawek roboczogodziny. Wysokość stawki uzależniona jest od oferty wybranego Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Użytkowe.

Skąd wzięli Państwo pomysł na taką formułę programu?

- Formuła programu jest bezpośrednią konsekwencją specyfiki użytkowników samochodów naszej marki. W dużej mierze są to przedsiębiorcy prowadzący własny biznes, dla których niezwykle ważna jest optymalizacja kosztów eksploatacji pojazdu. Samochód jest dla nich narzędziem pracy, a także stanowi źródło dochodu. Zgadzamy się z właścicielami – koszty naprawy samochodu muszą być dostosowane do jego wieku. Program SERVICE PRO to idealne rozwiązanie, które jest w stanie zapewnić każdemu samochodowi dostawczemu sprawność techniczną na lata w przystępnej cenie.

Foto: Auto Świat
Autoryzowany serwis nie musi być drogi

Jakie są zalety uczestnictwa w programie?

- Przystępując do programu kierowcy nie muszą już godzić się na kompromis. Dotychczas wielu z nich rezygnowało z najlepszej jakości usług serwisowych wyłącznie ze względu na cenę. SERVICE PRO to rozwiązanie, dzięki któremu właściciele samochodów użytkowych marki Volkswagen oprócz wymiernych korzyści finansowych zyskują spokój i bezpieczeństwo. Zastosowanie najwyższej jakości Oryginalnych części, wiedza i doświadczenie Autoryzowanego Serwisu stanowią gwarancję pełnej funkcjonalności i niezawodności ich aut. Poza tym wszelkie naprawy realizowane przez serwis dokonywane są z zachowaniem standardów Producenta.

Foto: Auto Świat
Autoryzowany serwis nie musi być drogi

W jaki sposób można przystąpić do programu SERVICE PRO?

- Każdy właściciel 5-letniego i starszego samochodu dostawczego marki Volkswagen może przystąpić do programu. Wystarczy, że pojawi się u najbliższego Partnera Serwisowego Volkswagen Samochody Użytkowe. Po wypełnieniu formularza rejestracyjnego otrzyma kartę programu SERVICE PRO, która upoważnia do otrzymania rabatu przy każdej wizycie w serwisie. Jeżeli ktoś posiada więcej niż jeden samochód użytkowy marki Volkswagen, to warto wyrobić oddzielną kartę do każdego pojazdu . W razie sprzedaży samochodu przekazanie nowemu właścicielowi karty programu SERVICE PRO wraz z dokumentacją potwierdzającą dokonywanie regularnych przeglądów w Autoryzowanym Serwisie może stanowić istotny argument ułatwiający uzyskanie atrakcyjnej ceny.

Dziękuję za rozmowę.

- Dziękuję również. A wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do programu zapraszam do Partnerów Serwisowych Volkswagen Samochody Użytkowe oraz do odwiedzenia strony www.vwuzytkowe.pl. W dziale obsługa posprzedażna można znaleźć szczegółowe informacje o wysokości rabatów oraz stawkach roboczogodziny obowiązujących u poszczególnych Partnerów Serwisowych.