Sprzęt musi być dostosowany do dziecka, a więc do jego wieku, wagi oraz wzrostu. Kolejną sprawą jest jakość tworzyw, z których fotelik został wykonany. Elementy plastikowe powinny wyróżniać się trwałością, a pokrycie materiałowe odpornością na przetarcia oraz łatwością czyszczenia. Kluczową kwestią jest to, aby fotelik samochodowy wyposażony był w nowoczesny system bezpieczeństwa. Pasy powinny zostać wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa - muszą gwarantować dziecku najwyższą możliwą ochronę oraz stabilność podczas jazdy. Ostatnią kwestią jest wygoda naszej pociechy. Należy wybrać fotelik mający regulowane oparcie oraz zagłówki – dzięki temu będziemy mogli dostosować sprzęt do postury malucha. Fotelik samochodowy powinien zapewniać również łatwy montaż. Sprawdzamy, które modele cieszą się dużą popularnością na rynku.

Fotelik samochodowy Romer KidFix II XP SICT

Fotelik samochodowy marki Romer dedykowany jest dla dzieci o wadze od 15 do 36 kg. Wyposażony został w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz komfortowy zagłówek, który możemy dostosować do postury dziecka. Dodatkowo model ten wzbogacony jest o oparcie w kształcie litery V oraz miękkie pokrycie, które można z łatwością zdjąć i wyprać w pralce. Fotelik ma wymiary 68-85 x 45 x 49 cm i waży 6,7 kg – szybko i bez problemu można zamontować go w wielu typach samochodów. Wzbogacony jest również o system Side Impact Cushio Technologii, czyli boczną ochronę. Sprawdź ofertę.

Fotelik samochodowy Caretero Angelo Fix

Identycznie jak powyższy model, fotelik samochodowy od producenta Caretero wytrzymuje obciążenie do 36 kg. Ponadto wyposażony jest w 5-punktowe pasy z trwałą klamrą oraz 3-stopniową regulację oparcia - możemy przewozić malucha w pozycji półleżącej. Dla zwiększenia bezpieczeństwa dziecka, sprzęt został wzbogacony o system ochrony bocznej SPS. Dodatkowo Angelo Fix wzbogacony został o wkładkę redukcyjną oraz regulowany zagłówek. Model ten ma wymiary 63 x 53 x 50 cm. Fotelik samochodowy gwarantuje dziecku komfort i ochronę, ale również przykuwa uwagę nowoczesnym i oryginalny designem. Sprawdź ofertę.

Fotelik samochodowy Lionelo Bastiaan Isofix

Regulacja zagłówka, 5-punktowe, antypoślizgowe pasy oraz 4 poziomy pochylenia – tak w skrócie można opisać fotelik samochodowy od firmy Lionelo. Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów – gwarantuje dziecku komfortową i bezpieczną jazdę. Tak samo jak powyższe modele, odporny jest na obciążenie do 36 kg. Bastiaan Isofix wzbogacony jest o wytrzymałą i przyjazną dla skóry dziecka wkładkę oraz dodatkową poduszkę, która chroni naszą pociechę przed zderzeniem bocznym. Fotelik jest prosty w montażu, ma wymiary 50 x 46 x 71 cm oraz waży 4,3 kg. Dziecko skierowane może być zarówno tyłem, jak i przodem do kierunku jazdy. Sprawdź ofertę.

Fotelik samochodowy Kiddy Evolution Pro

Na czwartym miejscu w naszym zestawieniu znalazł się fotelik samochodowy od firmy Kiddy. Przeznaczony jest do przewożenia dzieci ważących do 13 kg i wzbogacony został o ramę łagodzącą uderzenia. Ponadto umożliwia regulację pozycji oparcia i wysokości pasów. Model ten ma konstrukcję wykonaną z wysokogatunkowych tworzyw i waży zaledwie 4,9 kg. Dodatkowo pozwala na ustawienie płasko fotelika, co zapewnia dziecku komfortowe leżenie oraz spanie. Ten fotelik samochodowy z pewnością zda egzamin zarówno podczas krótszych, jak i dłuższych wypraw. Sprawdź ofertę.

Fotelik samochodowy Cybex Solution M Fix SL

Sprzęt producenta Cybex dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Wyposażony został w nowoczesny system regulacji zagłówka, który gwarantuje optymalne bezpieczeństwo podczas zderzenia. Dodatkowo model ten wzbogacono o osłony boczne oraz 12 pozycji regulacji oparcia – idealnie dopasujemy go do potrzeb dziecka. Natomiast system ISOFIX gwarantuje maluchowi stabilne siedzenie i leżenie. Solution M Fix SL ma wymiary 62-82 x 42 x 54 cm i waży 5,2 kg. Ten fotelik samochodowy to wysokiej jakości sprzęt, który gwarantuje wygodną i bezpieczną podróż. Sprawdź ofertę.