Foteliki dla dzieci - o tym pamiętaj!

Rynek oferuje nam wiele modeli, więc wybór tego odpowiedniego nie jest prosty. Najważniejszym czynnikiem w wyborze stosownego fotelika jest kwestia wagi oraz wzrost i wiek twojego dziecka. Nigdy nie powinniśmy używać fotelików, które są za małe lub za duże.

Kiedy dziecko jest w wieku niemowlęcym, najlepiej zainwestować w foteliki dla dzieci montowane tyłem do jazdy. Podczas stłuczki, siły działające na dziecko są rozkładane na skorupę fotelika oraz pas samochodowy.

Foteliki dla dzieci - kiedy wymienić?

Wymiany fotelika powinieneś dokonać dopiero w momencie, kiedy główka Twojej pociechy zaczyna wystawać znad górnej krawędzi. Natomiast moment wymiany fotelika dedykowanego maluchom powinien nastąpić, kiedy jego pasy bezpieczeństwa znajdują się wyżej niż jego ramiona. Wtedy wybieramy model dla starszaków.

Kolejnym czynnikiem w wyborze odpowiedniego fotelika dla dzieci są pasy bezpieczeństwa. Najlepszym rozwiązaniem będą te produkty, które posiadają pięciopunktowe pasy, pokryte miękkim materiałem, które ochroni dziecko przed otarciami. Dobrze, gdyby fotelik był wyposażony również w specjalne mocowanie IsoFix. Zapewni mu bezpieczeństwo podczas kolizji, gdyż dzięki niemu będziesz miał pewność, że siedzisko nie zmieni swojego położenia.

Poniżej przedstawiamy kilka modeli, które według nas na pewno nigdy Cię nie zawiodą. Największy wybór fotelików dla dzieci w internecie.

Foteliki dla dzieci - Maxi-Cosi Tobi

Maxi-Cosi Tobi
Maxi-Cosi Tobi

Wysoki komfort jazdy oraz bezpieczeństwo to dwie najważniejsze cechy, które łączy w sobie ten fotelik dla dzieci firmy Maxi-Cosi Tobi. Producent zadbał o podwyższony panel siedziska, dzięki któremu dziecko może swobodnie obserwować całe otoczenie. Fotelik można w każdym momencie rozłożyć do pozycji półleżącej, aby zapewnić komfort dziecku podczas drzemki. Pasy wyposażono w odpowiednie miękkie osłonki, dzięki czemu Twoja pociecha nie będzie narażona na różnego rodzaju otarcia. Dużym plusem produktu jest System Ochrony Bocznej. Zadaniem materiału piankowego, który został zamontowany w zagłówku, jest ochrona głowy dziecka w przypadku kolizji. Kup fotelik Maxi-Cosi Tobi w najniższej cenie!

Foteliki dla dzieci - Romer King II LS

Romer King II LS
Romer King II LS

Innowacyjny fotelik dla dzieci firmy Romer, który zapewnia łatwy montaż i gwarantuje pełne bezpieczeństwo. Wyposażony został w sygnały świetlne i dźwiękowe, które informują o tym, czy pasy zostały odpowiednio napięte. Ponadto posiada specjalne nakładki naramienne, które ograniczają ruch do przodu i głębokie ściany boczne, co zwiększa ochronę Twojego dziecka. Miękkie obicia fotelika oraz możliwość odchylania oparcia wedle upodobań dają komfort podczas jazdy. Dopasowanie fotelika do dziecka nie jest trudne. Producent zadbał o to, by można było jedną ręką regulować zagłówek czy pasy bezpieczeństwa. Kup fotelik Romer King Plus II LS w najniższej cenie!

Foteliki dla dzieci - Maxi-Cosi Axis Fix

Maxi-Cosi Axis Fix
Maxi-Cosi Axis Fix

Model ten został wyposażony w 90 stopniową rotację, która nie tylko daje łatwy dostęp do fotelika dla dzieci, ale i wsadzanie lub wyciąganie z niego dziecka staje się o wiele prostsze. Ponadto, dbając o komfort naszej pociechy, producent rozszerzył skalę ustawień fotelik - masz aż 8 możliwości, od pozycji siedzącej do leżącej. Wyposażono go również we wskaźnik, który informuje o tym, czy fotelik jest prawidłowo ustawiony w kierunku jazdy. Możliwość zmiany wysokości, pozycji czy napięcia pasów możesz teraz dokonać bez potrzeby wysiadania z samochodu. Wszystko zostało skonstruowane tak, aby tę czynność móc dokonywać z przedniego siedzenia. Kup fotelik Maxi-Cosi Axis Fix w najniższej cenie!

Foteliki dla dzieci - Romer Trifix

Romer Trifix
Romer Trifix

Ulepszony fotelik dla dzieci firmy Romer, w którym dokonano wielu zmian. Przede wszystkim ulepszono technologię montażu. System ISOFIX+ oraz V-Tether zdecydowanie zwiększają stabilność fotelika. Z myślą o zderzeniach bocznych, wyposażono go również w dodatkowe zabezpieczenie, technologię SI-PAD. Pogłębione i obite miękkim materiałem ścianki gwarantują dziecku komfort podczas jazdy, a system Pivot Link oraz nakładki naramienne ograniczają jego ruch do przodu. Dużym plusem produktu jest możliwość regulacji pięciopunktowych pasów czy samego nagłówka za pomocą jednej ręki. Kup fotelik Romer Trifix w najniższej cenie!