Alkomaty to w dobie coraz częstszych kontroli drogowych i surowszych kar za jazdę pod wpływem alkoholu, urządzenia na które jest coraz większy popyt. Świetnie sprawdzają się w prywatnym użytkowaniu. Dzięki nim bez trudno można zmierzyć, czy poziom alkoholu we krwi pozwala nam na jazdę samochodem czy trzeba jeszcze zaczekać, aby nie narobić sobie i innym problemów.

Najpopularniejsze alkomaty - modele

Alcofind AF-35

Alkomat DATech AlcoFind AF-35 jest produktem wysokiej jakości, wyprodukowanym przez renomowaną firmę DaTech z Korei. Sercem urządzenia jest sensor elektrochemiczny, zapewniający dokładność i powtarzalność dokonywanych pomiarów. Alkomat cieszy się ogromnym zainteresowaniem klientów, ponieważ producent udziela na niego dożywotniej gwarancji. Tester jest dostarczany do rąk klienta w pełni skalibrowany i gotowy do użycia. Kalibracja i poprawność jej wykonania jest potwierdzana odpowiednim certyfikatem, który dołączany jest do urządzenia. Sprawdź cenę.

DA-7100

DA7100 to jeden z najnowszych produktów uznanej firmy Datech. Jego sercem jest precyzyjny czujnik elektrochemiczny opracowany przez specjalistów z firmy DA-Tech i naukowców z Uniwersytetu w Ilsan. Alkomat DA7100 posiada znak CE potwierdzający spełnienie wymagań dyrektywy Unii Europejskiej dla tego typu urządzeń. Sprawdź cenę.

SENTECH DA-3000

Alkomat DA-3000 jest małym testerem o zakresie pomiarowym 4.00 (2.00 mg/l) oraz rozdzielczość wskazań do jednego miejsca po przecinku. Wykonuje szybkie pomiary i wyposażony jest w bardzo czuły sensor o stabilnym działaniu. Alkomat posiada układ sprawdzający stan sensora przed każdym pomiarem, który uniemożliwia przeprowadzenie kolejnego testu zanim sensor (czujnik) nie zostanie całkowicie oczyszczony w oparów alkoholu znajdujących się w komorze pomiarowej. Urządzenie to idealnie nadaje się dla użytkowników indywidualnych do samokontroli. Niewątpliwe zalety DA-3000 to bardzo duża precyzja wykonania , małe rozmiary oraz powtarzalność pomiarów. Sprawdź cenę.

OVERMAX ALKOMAT AD01 AD-01

Alkomat Overmax AD-01 to intuicyjne, proste w obsłudze urządzenie, które umożliwia sprawdzenie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz, przed każdą planowaną podróżą bez problemu sprawdzisz czy możesz wsiąść za kierownicę. Alkomat Overmax jest idealnym urządzeniem do przeprowadzania testów trzeźwości kierowców, ale również pracowników lub użytkowników indywidualnych - sprawdzi się w pracy i w domu! Overmax AD-01 dla Twojej wygody wyposażony został w wyświetlacz LCD, dzięki któremu bez względu na porę dnia czy nocy możesz odczytać wynik testu. Dodatkowo alkomat posiada wskaźnik niskiej baterii, gotowości i ostrzeżenia w momencie wykrycia alkoholu. Sprawdź cenę.

Certen Personal

Alkomat klasy A przeznaczony do użytku indywidualnego. Posiada prestiżowy certyfikat TÜV Rheinland - Bezpieczeństwo. Produkcja kontrolowana. Alkomat szczególnie polecany kierowcom zawodowym. Najważniejsze cechy: wyposażony w czujnik ciśnienia, aby pobrać odpowiednią próbkę powietrza, spełnia rygorystyczne normy bezpieczeństwa, kontroli produkcji i precyzji działania, potwierdzone niezależnym niemieckim certyfikatem TÜV Rheinland, posiada pamięć pomiarów, w komplecie 5 ustników z atestem PZH - Polskiego Związku Higieny w komplecie (możliwość mycia ustników w zmywarce lub ręcznie). Sprawdź cenę.

AlcoFind PRO-X-5

Model AlcoFind PRO X-5plus to profesjonalny produkt przeznaczony do zastosowań zarówno przez osoby prywatne jak również do użytku w instytucjach takich jak firmy, szpitale, kliniki odwykowe czy podczas imprez, gdzie wymagana jest precyzyjna kontrola trzeźwości. Konstrukcja profesjonalnego alkomatu PRO X-5plus została oparta na nowoczesnym czujniku elektrochemicznym PRO Xplus, który umożliwia przeprowadzanie testów w szerokim zakresie od 0 do 5 z dokładnością 0,05. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego sensora elektrochemicznego został wyeliminowany wpływ innych czynników zaburzających wynik badania (takich jak palenie papierosów). Sprawdź cenę.

Zapraszamy również do zapoznania się z materiałem o alkomatach w przystępnej cenie – zobacz artykuł.