Prostowniki samochodowe ze względu na ich budowę, można podzielić na trzy typy: standardowe - najczęściej wykorzystywane w samochodach osobowych, mikroprocesorowe - wzbogacone o liczne funkcje (automatyczna regulacja prądu czy zabezpieczenie przed omyłkowym podłączeniem biegunów) oraz trakcyjne - przeznaczone do ładowania większych akumulatorów. Wybierając takie urządzenie, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

W pierwszej kolejności przyjrzeć się musimy parametrom technicznym: szczytowy i skuteczny prąd ładowania, napięcia wejściowe i zasilające oraz rodzaj akumulatora, jaki może być ładowany. Warto zaopatrzyć się w taki sprzęt z wielu względów, ponieważ prostownik przyda się nie tylko w okresie zimowym, ale też w czasie podróży oraz codziennym użytkowaniu, gdy w każdej chwili będziemy mogli podładować akumulator. Sprawdzamy, które modele cieszą się dużą popularnością wśród kierowców.

Prostownik samochodowy Einhell CC-BC 15M

Nasze zestawienie otwiera prostownik samochodowy od producenta Einhell, który wyróżnia się automatycznym dostosowaniem napięcia ładowania. Przeznaczony jest do pojazdów wyposażonych w akumulatory 6 i 12 V. Ponadto wzbogacony został w zabezpieczenie przed przeciążeniem i złym podłączeniem biegunów. Ma też wbudowany wyświetlacz, który informuje o stanie naładowania akumulatora. Dzięki izolowanym kablom oraz wygodnemu uchwytowi, sprzęt gwarantuje bezpieczeństwo oraz wygodę użytkowania. Dodatkowo ma funkcję szybkiego podładowania. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy Yato YT-8304

Prostownik samochodowy firmy Yato dedykowany jest do ładowania akumulatorów typu WET, mokrych kwasowych o napięciu 12 i 24 V oraz pojemności wynoszącej od 120 do 240 Ah. Model ten wykonany został z wysokiej jakości materiałów, dzięki temu zapewnia bezproblemową i skuteczną pracę przez wiele sezonów. Dodatkowo ma ergonomiczną konstrukcję - bez problemu sprzęt można przenosić i przechowywać. YT-8304 wyposażony został w dwie opcje ładowania: szybkie i wolne. Bezpieczeństwo gwarantują nam bezpieczniki przeładowania. Prostownik można używać w samochodach osobowych oraz dostawczych. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy Geko 100A 6-12V 2-15A

Identycznie jak urządzenie marki Einhell, prostownik samochodowy firmy Geko przeznaczony jest do ładowania akumulatorów o napięciu 6V i 12 V – dedykowany jest zarówno do aut, jak i jednośladów. Wyposażono go również w zabezpieczenie przed przeciążeniem oraz nieprawidłowym podłączeniem biegunów. Dzięki użyciu w produkcji wysokogatunkowych tworzyw, sprzęt zapewnia niezawodne działanie przez wiele lat. Wbudowany wskaźnik poinformuje nas o poziomie naładowania akumulatora. Model ten wzbogacono o ergonomiczną rączkę, która umożliwia komfortowe przenoszenie sprzętu. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy IDEAL SPRINT 20

Na czwartym miejscu w naszym zestawieniu znalazł się prostownik samochodowy Ideal Sprint 20 o mocy 300 W. To bardzo bezpieczne i skuteczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się podczas podróży, jak i w codziennym użytkowaniu. Identycznie jak sprzęt producenta Yako, model ten wyróżnia się napięciem ładowania 12 i 24 V. Wyposażony został w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, złemu podpięciu oraz zwarciu biegunów. Ponadto ma wbudowane dwa stopnie ładowania. Prostownik ten możemy z łatwością przechowywać - jego wymiary wynoszą 150 x 245 x 180 mm oraz waży zaledwie 6,8 kg. Sprawdź ofertę.

Prostownik samochodowy HAMRON 4w1 12V 17Ah 900A

Ostatnią propozycją jest prostownik samochodowy marki Hamron, który wyposażony został w funkcję wspomagania rozruchu. To bardzo proste i wygodne w użytkowaniu urządzenie. Umożliwia szybkie naładowanie akumulatora w pojeździe osobowym, dostawczym czy nawet w łodzi - ma gniazdo 12 V lub 230 V oraz zasilacz AC (transformatorowy prądu przemiennego). Tak samo jak powyższe modele, wzbogacony został w zabezpieczenie, które ostrzeże nas przed nieodpowiednią biegunowością. Natomiast dzięki wbudowanemu wskaźnikowi, na bieżąco będziemy informowani o stanie naładowania akumulatora. Sprawdź ofertę.