Problemy z porannym odpalaniem samochodu wcale nie muszą oznaczać, że nasz akumulator nadaje się do wymiany. Może po prostu zbyt mało jeździmy i nie ma się kiedy naładować. Warto wtedy pomyśleć o dobrym prostowniku do samochodu. Przedstawiamy listę prostowników, na które warto zwrócić uwagę.

Einhell CC-BC 5

EINHELL CC-BC 5 prostownik 12 V w obudowie z blachy stalowej z izolacją ochronną jest przeznaczony do ładowania akumulatorów samochodowych i motocyklowych. Urządzenie posiada miernik natężenia pokazujący aktualną szybkość ładowania. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenie posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i omyłkowym podłączeniem biegunów. Sprawdź cenę.

Einhell CC-BC 2M

Einhell CC-BC 2 prostownik sterowany mikroprocesorowo z wielostopniowym cyklem ładowania. Nadaje się do wszystkich standardowych akumulatorów samochodowych 6V / 12V. Funkcja podładowywanie nie szkodzi żywotności prostownika. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa urządzenie posiada zabezpieczenie przed przeciążeniem i omyłkowym podłączeniem biegunów. Kabel ładowania z pełni izolowanymi zaciskami biegunów zapewnia optymalny kontakt z biegunami akumulatora. Sprawdź cenę.

Absaar 6A 12V – 77905

Prostownik 77905 6A 12V posiada solidną metalową obudowę, wskaźnik naładowania, zabezpieczenie przed przeładowaniem oraz przeciwprzepięciowe, funkcja szybkiego ładowania. Sprawdź cenę.

Einhell BT-BC 8

Mocny, poręczny prostownik z przełączaniem napięcia ładowania 6V- 12 V i przełączaniem prądu ładowania samochód - motocykl. Prostownik BT -BC 8 został zaprojektowany specjalnie do ładowania akumulatorów samochodowych i motocyklowych. Wbudowany amperomierz umożliwia kontrolę ładowania dzięki dokładnemu odczytowi chwilowego natężenia prądu. Mocne zaciski biegunowe zapewniają optymalny kontakt z biegunami akumulatora. Sprawdź cenę.

Vorel 82552

Prostownik marki Vorel posiada transformator toroidalny, zabezpieczenie bezpiecznikiem przed przeładowaniem i przepięciem, włącznik prądowy, amperometr wskazujący stan naładowania. Umożliwia dobranie optymalnego prądu ładowania. Urządzenie przeznaczone do ładowanie akumulatorów 12 V w samochodach osobowych, do akumulatorów WET (mokrych, kwasowo-ołowiowych). Sprawdź cenę.

Absaar Prostownik automatyczny AB104-240 12V 6V

Prostownik do akumulatorów Absaar ATEK 4000 w pełni automatyczny 6V/12V 4 Amp. Mikroprocesorowa kontrola procesu ładowania. Nadaje się do wszystkich rodzajów akumulatorów (ołowiowych/kwasowych, żelowych, AGM). Możliwość przełączania 6/12V. Nadaje się do akumulatorów 5Ah – 120Ah. Z 4 stopniową charakterystyką ładowania. Ze zintegrowanym zabezpieczeniem przed przeciążeniem, zwarciem i przed odwrotną polaryzacją. Sprawdź cenę.

Inne prostowniki samochodowe warte uwagi:

Bosch C1 12V 0 189 999 01MSprawdź cenę!

Einhell CC-BC 6MSprawdź cenę!

CTEK XC 08 EU-F 6VSprawdź cenę!

IDEAL SPRINT 15 SPRINT 15 - Sprawdź cenę!