Transmiter FM to urządzenie dzięki któremu przesyłamy muzykę za pośrednictwem fal radiowych do naszego radia. Niektóre modele są też wyposażone w zestaw głośnomówiący. Poniżej przedstawiliśmy zestawienie najpopularniejszych transmiterów na podstawie danych z portalu skąpiec.pl.

Transmiter FM - HYUNDAI FMT350CHARGE czarny

Foto: Auto Świat

Najpopularniejszym obecnie transmiterem w internecie jest ten of firmy Hyundai. Posiada on wyświetlacz LCD z niebieskim podświetleniem i obsługuje 204 częstotliwości FM (87,6 do 107.9 MHz). Muzykę możemy transmitować z trzech źródeł: poprzez wejście USB (maks 32 GB), przez kartę SD (maks 32 GB) oraz poprzez wejście Aux In. Ten model obsługuje formaty WMA i MP3, posiada również Equalizer, a nawet obsługuje ID3-TAG. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Sprawdź oferty.

Transmiter FM - ART Transmiter FM MP3 2xUSB 3.4A z BT

Foto: Auto Świat

Drugi transmiter FM w tym zestawieniu wyróżnia się funkcją bluetooth, funkcją ładowania, a dodatkowo jest też zestawem głośnomówiącym. Muzykę możemy więc przesyłać ze smartfona za pośrednictwem bluetooth lub podłączyć pamięć USB. Co ciekawe, transmiter wyposażony jest w aż dwa wejścia USB i umożliwiają one ładowanie naszych urządzeń przenośnych. Łączność bezprzewodowa urządzenia ze smartfonem daje nam również możliwość transmisji rozmów telefonicznych. Ten produkt dostępny jest w sklepach internetowych za niewiele ponad 50 zł. Sprawdź oferty.

Transmiter FM - SAVIO Elmak TR-01 Transmiter FM transmiter TR01

Trzecia propozycja to model o ponad połowę tańszy niż dwie wcześniejsze pozycje w tym zestawieniu. Przesyła on muzykę na częstotliwościach od 87,5 do 108 Mhz. Obsługuje on przenośne dyski USB oraz karty SD do pojemności 8GB. Informacje o częstotliwościach pokazuje ekran LED 1.1 cala. Do zestawu dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Tak jak większość tego typu urządzeń, transmiter podłączany jest do gniazdka zapalniczki. Sprawdź ofertę.

Transmiter FM - HYUNDAI FMT212MP czarny

Foto: Auto Świat

Na czwartym miejscu pojawił się kolejny model od Hyundaia. Wyglądem przypomina mały odtwarzacz mp3, ale zasilany przez gniazdko zapalniczki. Posiada ekran LCD, na którym możemy odczytać nie tylko częstotliwość nadawania, ale również informacje o odtwarzanym utworze. Muzykę możemy dostarczać przez mini USB oraz karty pamięci microSD. Do zestawu z transmiterem FM dołączony jest pilot zdalnego sterowania. Sprawdź ofertę.

Transmiter FM - HYUNDAI FMT193 czarny

Foto: Auto Świat

Top 5 najpopularniejszych transmiterów zamyka trzeci już produkt od Hyundaia. Wyglądem zdecydowanie odbiega od dwóch poprzednich, ale dotrzymuje kroku w jakości wykonania. Transmituje on muzykę do radia samochodowego na 206 kanałach FM. Obsługuje pliki mp3 i karty SD do pojemności 16 GB. Podłączyć można również zewnętrzny odtwarzacz lub smartfona przez gniazdo AUX. Posiada też wbudowany equalizer. Zasilany jest oczywiście przez gniazdo zapalniczki. W zestawie znajdziemy pilot zdalnego sterowania. Sprawdź oferty.

Na szóstym miejscu znalazł się bardzo ciekawy transmiter BLOW Transmiter FM Bluetooth 4.0 + ładowarka za około 80 zł. Siódma pozycja należy do najtańszego transmitera w tym zestawieniu, czyli Elmak Transmiter FM TR05 MP3 za około 20 zł. Kolejny transmiter to Arkas BT708, który kosztuje około 120 zł i oferuje w tej cenie również funkcję ładowania i zestawu głośnomówiącego. Dziewiąte miejsce to wyjątkowy i tani transmiter Forever Transmiter FM TR-110 GSM016619, bo zasilany jest ładowalną baterią i podłączany jest bezpośrednio do źródła muzyki przez kabel AUX. Ostatnie, dziesiąte miejsce należy do transmitera Forever z bluetooth, ładowarką i zestawem głośnomówiącym (sprawdź cenę).

Na koniec zachęcamy też do przejrzenia wszystkich produktów w kategorii transmitery FM, nie tylko tych najpopularniejszych. Sprawdź oferty.