BMW M2 to jeden z naszych ulubionych samochodów 2016 roku. Wygląda na to, że nie tylko nasz. Pamiętacie rewelacyjne BMW M2 GTS* przygotowane przez firmę Evolve? Pisaliśmy o nim jakiś czas temu. Teraz kolejny tuner wziął na warsztat BMW M2 i skonstruował wersję w nadwoziu kabriolet. Za projekt odpowiedzialna jest szwajcarska firma Dähler Design and Technik.

BMW M2 Cabrio pozwala delektować się jazdą i wydobywającymi dźwiękami spod maski i z układu wydechowego pod gołym niebem. Wszystkie doznania są jeszcze bardziej namacalne i bezpośrednie, a ponadto można cieszyć się widokiem słońca lub gwiazd. Jednak samochód, który widzicie to nie BMW M2. Model powstał na bazie serii 240i Cabrio, ale został odpowiednio „napakowany” na siłowni. Ma więc szerokie nadkola jak w M2, zderzaki, listwy progowe oraz większe koła.

Na szczęście Dähler Design and Technik nie poświęcił żadnego modelu M2 na rzecz swojego projektu. Wszystkie elementy nadwozia i wnętrza zostały dodatkowo zakupione, a silnik przerobiony we własnym zakresie. Dostępny jest w dwóch wariantach mocy: 405 i 425 KM. Obydwa modele rozpędzają się od 0 do 100 km/h w 4 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 290 km/h. Dodatkowo auto wyposażono w gwintowane zawieszenie i mocniejsze hamulce.

Jak wam się podoba taka wariancja na temat BMW M2? Czy producent powinien rozważyć wprowadzenie na rynek modelu M2 Cabrio? W końcu M4 jest dostępna w opcji bez sztywnego dachu.