Tematem przewodnim ekspozycji Mercedes-Benz na poznańskim Motor Show 2017 są obchody 50-lecia AMG. Po raz pierwszy w Polsce prezentowane są trzy nowe modele najbardziej sportowej serii Mercedes-AMG: AMG GT R („Beast of the Green Hell”), otwarty AMG GT C Roadster oraz wyścigowy AMG GT R. Obok nich eksponowana jest najszybsza limuzyna świata w swojej klasie – Klasa E 63 S 4MATIC+. Historię marki przypominają legendarne już modele Mercedes-Benz: 300SEL oraz 300 CE, czyli tzw.„Hammer”.

Rok po uroczystym, autonomicznym wjeździe Klasy E na poznańskie targi, Mercedes-Benz prezentuje całą rodzinę tej serii w komplecie. Do sedana i kombi dołączyły trzy kolejne wersje: Klasa E Coupé, All-Terrain oraz Kabriolet.

Ważną nowością jest także druga odsłona kompaktowego GLA, jednego z najpopularniejszych modeli spod znaku „Gwiazdy” na polskim rynku. Polska publiczność ma też okazję poznania trzeciego członka rodziny oryginalnych kamperów Mercedesa – zbudowanego na bazie Klasy V, Marco Polo Horizon.

Po raz pierwszy w Polsce, marka zaprezentuje jeden ze swoich modeli koncepcyjnych, na którym wzorować się będą powstające dopiero kolejne generacje samochodów.

Ekspozycję dopełnia prawie 30 pojazdów z aktualnej oferty Mercedes-Benz oraz Mercedes-AMG: od samochodów kompaktowych, przez Klasę C i E, aż po SUV-y i Klasę G. Cztery cenne klasyki prezentuje oficjalny Klub Zabytkowych Mercedesów.

Poza bogatą ekspozycją w hali, goście targów będą mogli także skorzystać z atrakcji przygotowanych na terenach zewnętrznych. Specjalnie przygotowany tor pozwoli na sprawdzenie zwrotności smartów w wersji fortwo i forfour oraz indywidualnych umiejętności kierowców. Zainteresowani technologią będą mogli wziąć udział w prezentacji autonomicznego parkowania Klasy E za pomocą telefonu komórkowego. Na dzieci czeka specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego, gdzie w zabawnej formie, najmłodsi będą mogli zdobyć podstawy wiedzy poruszania się samochodem po drogach.

Odwiedzający stoisko Mercedes-Benz będą mogli zapoznać się z informacjami dotyczących poszczególnych modeli na kilka sposobów. Dzięki darmowej aplikacji „Mercedes-Benz Motor Show”, w momencie zbliżenia się do każdego pojazdu marki bezpośrednio na ekranie wyświetlą się wszystkie najważniejsze informacje dotyczące modelu. Osiągi, cena, dane techniczne i aktualne promocje – wszystko to pojawi się gdy tylko smartfon wyczuje bliskość danego modelu.

Dodatkowo, codziennie odbywać się będą 4 prezentacje stoiska, podczas których eksperci produktowi z chęcią przedstawią najważniejsze cechy poszczególnych modeli oraz odpowiedzą na wszelkie pojawiające się pytania.

Oprowadzanie rozpoczynać się będzie codziennie o równych godzinach: 11, 13, 15 i 17.

Mercedes-Benz prezentuje swoje pojazdy w hali nr 3 a także na przylegającym do niej terenie zewnętrznym, w dniach 6-9 kwietnia 2017 r.

Materiał powstał przy współpracy z marką Mercedes-Benz