Wiosną do modelu RS5 Coupe dołącza odmiana Cabrio. Po 15 sekundach – tyle trwa półautomatyczne składanie dachu – można się cieszyć dynamiczną jazdą z wiatrem we włosach. Sercem samochodu jest benzynowy silnik 4.2 FSI V8 o mocy 450 KM, sprzężony z dwusprzęgłową, siedmiostopniową skrzynię S tronic.

SUV SQ5 to pierwszy w historii Audi model S z silnikiem Diesla. Samochód wyposażony jest w sześciocylindrową jednostkę TDI o pojemności trzech litrów, która generuje 313 KM mocy i aż 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który jest osiągany już od 1 450 do 2 800 obr./min. Silnik współpracuje z ośmiobiegową, dwusprzęgłową skrzynią biegów s tronic. Napęd przekazywany jest selektywnie na cztery koła (quattro). Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 s i może rozpędzić się maksymalnie do 250 km/h.

„RS 5 Cabriolet cechuje się jedynym w swoim rodzaju połączeniem elegancji i mocy. Jego jednostka napędowa, silnik 4.2 FSI V8, generuje moc 450 koni mechanicznych i sprawia, że to sportowe auto przyspiesza od zera do stu kilometrów na godzinę w 4,9 sekundy” – powiedział Leszek Kempiński, kierownik PR marki Audi w Polsce. „Natomiast Audi SQ 5 to nowy, topowy model serii Q, oferujący najwyższy komfort, doskonałe wyposażenie oraz ogromną moc 313 KM, płynącą z trzylitrowego silnika TDI.” – dodał Leszek Kempiński.

Oprócz gorących nowości, na stoisku Audi w hali 3a Międzynarodowych Targów Poznańskich, zobaczyć będzie można m.in. nowe A3 Sportback,A5 Sportback, A7 Sportback czy Q3.

Tegoroczna wystawa Poznań Motor Show potrwa od 4 do 7 kwietnia. Od 5 kwietnia targi będą otwarte dla tze. szerokiej publiczności.