Specjalny truck wyposażony w konsole xBox360 z grą Forza Motorsport IV za pośrednictwem której rozgrywany jest wirtualny puchar cieszył się dużym zainteresowaniem. Road show w Poznaniu, Gliwicach i Krakowie odwiedziło ponad 2000 osób, a w konkursie wzięło udział blisko 500. Jak będzie w Warszawie, podczas ostatniej edycji konkursu przed wielkim finałem na Torze Poznań?

Warszawskie eliminacje odbędą się w dniach 18 – 20 lipca na terenie parkingu centrum handlowego Fort Wola. Nagrodą główną jest możliwość przetestowania nowego Golfa GTI zarówno na torze wyścigowym jak i poza nim. Na zwycięzcę czeka również przejazd po torze z profesjonalnym kierowcą wyścigowym, a może również taka sama kariera?

Volkswagen Castrol Cup to cykl wyścigów samochodowych rozgrywanych na najbardziej znanych europejskich torach. Innowacyjna formuła pucharu, przygotowana w oparciu o motto cyklu – „Wyścigi to nasze życie” stawia na czystą, sportową rywalizację i rozwój młodych talentów. Volkswagen Castrol Cup jest przepustką do dalszej kariery dla wielu zawodników. Na zwycięzcę pucharu czeka tytuł Mistrza Polski, Samochód Roku 2013 - Volkswagen Golf VII generacji oraz 30 tys. Euro z przeznaczeniem na dalszy rozwój kariery w sportach motorowych. W drugiej edycji Volkswagen Castrol Cup, jako jeden z pełnoprawnych zawodników udział bierze Jerzy Dudek, były reprezentant Polski, piłkarz m. in. Realu Madryt czy Liverpoolu oraz ambasador marki Castrol w Polsce.

Volkswagen Castrol Cup Road Show już w najbliższy weekend w Warszawie

W tym roku organizatorzy Volkswagen Castrol Cup dodają sportowych emocji także poza wyścigowym torem samochodowym. Na wszystkich amatorów adrenaliny i rywalizacji czeka wyzwanie – osiągnięcie najlepszego czasu przejazdu po wirtualnym torze, za kierownicą wirtualnego Golfa GTI. Myli się jednak ten, kto sądzi, że żeby wygrać wystarczy maksymalne dociśnięcie pedału gazu. Rzecz w tym, aby na chwilę zamienić się w profesjonalnego kierowcę wyścigowego, opanować wszystkie kontrolki, na bieżąco analizować swoją sytuację i opracować strategię, która pozwoli wykręcić najlepszy czas.

Warszawskie eliminacje to ostatnia edycja konkursu przed wielkim finałem podczas 7., ostatniej rundy Volkswagen Castrol Cup na Torze Poznań. Do tej pory, w ciągu 3 weekendów czerwca i lipca eliminacje rozgrywane były w Poznaniu, Gliwicach i Krakowie. Najlepsi zawodnicy z poszczególnych miast zostaną zaproszeni na wielki finał do Poznania.

Ostatnie eliminacje Volkswagen Castrol Cup Road Show odbędą się w dniach 18-20 lipca 2014 r. w Warszawie, na terenie parkingu Centrum Handlowego Fort Wola, ul. Połczyńska 4.

Wirtualny puchar przepustką do kariery

W tegorocznej edycji Volkswagen Castrol Cup wśród 22 zawodników z 8 krajów jest kierowca, który swoją karierę w motorsporcie zaczynał od wirtualnych gier. Krystian Korzeniowski (obecnie na 7 miejscu w klasyfikacji generalnej pucharu) pochodzący z Bielska Białej, w 2012 roku został wyłoniony przez program GT Academy spośród 1 000 000 uczestników z całej Europy i okazał się najlepszy w Polsce. Wraz z 36 uczestnikami z innych krajów wziął udział w obozie szkoleniowym na torze Silverstone w Wielkiej Brytanii. Znalazł się pod opieką Sebastiana Buemiego (kierowca testowy F1 Red Bull) oraz szkolony był przez kierowców Formuły 1.

W wyścigach na prawdziwym torze wyścigowym wystartował w ubiegłym roku - w poprzedniej edycji Volkswagen Castrol Cup i … wygrał wyścig podczas jednej z rund pucharu w Brnie. To doskonały przykład, że wirtualne gry mogą być pierwszym krokiem w drodze do realizacji marzeń o udziale w profesjonalnych wyścigach samochodowych.