Przyszłość niemieckiego Audi zainteresowała największe światowe serwisy motoryzacyjne, takie jak Motorauthority.com, Worldcarfans.com czy Autoblog.com. W pierwotnej fotogalerii Auto Bilda pojawiły się szkice w różnej fazie dopracowania. Pewne jest, że linia stylistyczna marki na razie nie doczeka się zasadniczych zmian, pojawią się natomiast nowe modele i nowe typy nadwozi obecnych modeli. Między projektami znajdziemy więc czterodrzwiowe coupe A5 Sportback czy większe A7, praktycznie gotową wersję spider modelu Audi R8, a także czteromiejscowy kabriolet Audi A4.

Ważną premierą, która odbędzie się w przyszłym roku, będzie nowe Audi A8. Oczekuje się, że następca zbudowany zostanie na nowej platformie modułowej, którą firma Audi po raz pierwszy użyła w modelu A4/A5. Bogate zastosowanie stopów aluminium i magnezu pozwoliło utrzymać masę dużej limuzyny na obecnym poziomie.

Podstawową jednostką pozostanie 6-cylindrowy silnik o pojemności 2,8 l, standardowym szczytem oferty będzie 4,2 V8 FSI, a pod maską nowego A8 miałby się pojawić także turbodiesel V12 z dużego SUV-a Q7. Ekstrawagancki silnik W12 najprawdopodobniej zniknie z oferty z powodu dużego zużycia paliwa i zbyt wysokich kosztów eksploatacji.

Wersje podstawowe dysponować będą napędem na przednią oś, natomiast nowy system quattro miałby się doczekać aktywnego rozdzielania siły napędowej pomiędzy prawe i lewe tylne koło.

Źródło: Auto Bild