Początek nowego cyklu odbędzie się na najpopularniejszym polskim obiekcie, który gościł wielokrotnie zawodników Mistrzostwa Europy, czyli na torze w Słomczynie.

Nowością są dwie rundy w jeden weekend. W sobotę odbędzie się I runda, a w niedzielę II. Dzięki temu spadły koszty dojazdu dla zawodników i zwiększyła się liczba kilometrów do przejechania, bo tych zawsze brakowało startującym. Do harmonogramu powrócił także bieg handicapowy, czyli starcie najlepszych kierowców z wszystkich klas w jednym biegu "na dochodzenie". W niedzielę do zawodników Rallycross Cup dołączą kierowcy Pucharu Polski Junior Buggy czyli rallycrossowe "przedszkole". PPJB to kuźnia talentów pod okiem Krzysztofa "Szayi" Szaykowskiego, gdzie szkolą się przyszli kierowcy wyścigowi i rallycrossowi.W najmocniejszej klasie SuperCar swój udział oprócz Pawła Dytki zapowiedział Mariusz Stec. Są to kolejni zawodnicy z innych dyscyplin chętni do udziału w nowym cyklu. Mariusz ma już doświadczenie w tym sporcie, bowiem tutaj rozpoczynał swoją karierę w aucie Mitsubishi Lancer.Radosław Chrzanowski (dyrektor zawodów): Pragnę serdecznie zaprosić wszystkich miłośników rallycrossu na dwie inauguracyjne rundy nowego cyklu wyścigowego Rallycross Cup, które odbędą się w Słomczynie. Zapraszam zarówno zawodników którzy po bardzo długiej przerwie będą mogli skonfrontować swoje umiejętności na słomczyńskim torze, jak i kibiców którzy będą mieli możliwość obserwowania tej niezwykle widowiskowej i obfitującej w wiele wydarzeń dyscypliny. Liczę że nowy cykl szybko zyska Państwa uznanie, a powrót do rozwiązań sprzed lat (dwie rundy w ciągu weekendu, bieg "handicapowy") będzie tym na co wszyscy prawdziwi miłośnicy tego sportu czekali.

Wyścigowy weekend w Słomczynie Foto: Auto Świat
Wyścigowy weekend w Słomczynie

Krzysztof Skorupski (RC Promotor): Za nami miesiące ciężkiej pracy, aby doprowadzić do stworzenia nowego nieco innowacyjnego cyklu w Polskim kalendarzu motor-sportu. Tworzenie zawodów takiej rangi to dla nas nadal nowość, przez co mieliśmy trochę opóźnień za które z całych sił przepraszamy. Jednak teraz gdy już jesteśmy na ostatniej prostej cały projekt wygląda naprawdę świetnie. Cykl przyciąga wielu kierowców chętnych do walki na torze bok w bok oraz jazdy na zmiennej nawierzchni. Pierwsze zawody już w przyszły weekend w Słomczynie zapowiadają się niesamowicie emocjonująco i mamy nadzieję, że zarówno zawodnicy jak i kibice wrócą z tych zawodów ze wspaniałymi wspomnieniami. Ciągle pracujemy, aby cykl stawał się bardziej medialny, bardziej profesjonalny oraz widowiskowy. Dlatego zapewniamy że Rallycross Cup z rundy na rundę będzie coraz lepszy.

Harmonogram zawodów:

Sobota (8 czerwca):7:30-8:15 – Trening Wolny9:00 -9:40 – Trening Oficjalny10:00 – I i II kwalifikacja14:00 – III kwalifikacja

16:30 – Finały15 min po Finałach – Bieg Handicap18:00 – Wręczenie nagród

Niedziela (9 czerwca):9:30-10:30 – Trening Wolny10:45 – Trening Oficjalny12:00 – I i II kwalifikacja15:00 – III kwalifikacja

16:30 – Finały15 min po Finałach – Bieg Handicap18:00 – Wręczenie nagród