Regulamin korzystania z pakietu płatnych treści RASP

I. Postanowienia ogólne

  1. Niniejszy Regulamin określa zasady świadczenia przez Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o. usług obejmujących zapewnienie odpłatnego (w tym w szczególności subskrypcyjnego) dostępu do treści dziennikarskich, które są oferowane w ramach serwisów i aplikacji internetowych udostępnianych przez Ringier Axel Springer Polska Sp. z o.o.
  2. W przypadku, gdy dana usługa wymaga odrębnego uregulowania, lub wynika to z jej specyfiki (np. promocje) jej warunki i zasady mogą zostać określone w dodatkowych regulaminach.
  3. Korzystanie z usług objętych niniejszym Regulaminem serwisów lub aplikacji wymaga akceptacji niniejszego Regulaminu i odbywa się w oparciu o treść tego Regulaminu i obowiązujących przepisów, przy czym w razie ewentualnej sprzeczności pierwszeństwo mają obowiązujące przepisy.

II. Definicje:

  1. Regulamin – niniejszy regulamin wraz z załącznikami będący również regulaminem świadczenia usługi drogą elektroniczną w rozumieniu ustawy z dnia z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (tekst jednolity: Dz. U. 2016, poz. 1030, ze zm.). Regulamin dostępny jest na stronach internetowych Usługodawcy.
  2. Usługodawca/RASP/Administrator – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02 – 672), ul. Domaniewska 49, zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy Wydział XIII Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000420780, z kapitałem zakładowym w kwocie 106.000 zł, NIP: 5272677009, REGON 146127300.
  3. Użytkownik - osoba fizyczna, która korzysta z Usługi. Użytkownikami mogą być jedynie osoby pełnoletnie, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych. Użytkownik, który nie korzystał uprzednio (tj. przed zakończeniem procesu uzyskania dostępu do Treści płatnych) z Treści płatnych zwany dalej będzie jako Pierwszorazowy Klient a Użytkownik, który nie korzystał uprzednio (tj. przed zakończeniem procesu uzyskania dostępu do Treści płatnych) z Treści płatnych lub korzystał z nich uruchamiając dostęp do Treści płatnych w sposób inny niż poprzez uiszczenie Opłaty (np. za pomocą Kodu aktywacyjnego lub innych, pozagotówkowych środków lub na skutek indywidualnego dostępu nadanego przez Usługodawcę) zwany będzie jako Nowy Klient
  4. Serwis – serwis internetowy, administrowany przez Usługodawcę, umożliwiający dostęp do Usług, Treści lub ich wybranej części, w szczególności do Treści publikowanych w ramach danego wydawnictwa (np. Serwis newsweek.pl umożliwiający dostęp do Treści pochodzących z czasopisma Newsweek).
  5. Aplikacja – Aplikacja udostępniana na urządzenia mobilne (np. smartfon) działające w oparciu o system Android, umożliwiająca w szczególności dostęp do Usług, Treści lub ich wybranej części (np. Aplikacja „Forbes Polska” umożliwiająca dostęp do Treści pochodzących z czasopisma Forbes Polska).
  6. Usługa, Usługi – usługa / usługi świadczone drogą elektroniczną przez Usługodawcę określone w Regulaminie (w tym w szczególności dostęp do Treści), przy czym dostęp do niektórych Usług może być uwarunkowany zakupem określonego Pakietu (w tym uiszczeniem odpowiedniej Opłaty).
  7. Serwis Rozliczeniowy – oznacza serwis podmiotu trzeciego, umożliwiającego płatność za Usługi świadczone przez Usługodawcę na rzecz Użytkowników, na zasadach oraz z wykorzystaniem różnych metod oferowanych przed dany serwis płatności.
  8. Opłata – opłata za korzystanie z Treści płatnych w formie zakupionego Pakietu należna Usługodawcy od Użytkownika, ustalana według cennika Usługodawcy aktualnego w dniu zawarcia danej umowy o dostęp do Usług. Cennik Opłat aktualnych na dzień zawarcia przez Użytkownika z Usługobiorcą umowy o dostęp do Usług jest zamieszczony w Sekcji ofertowej w Serwisie. W przypadku płatności cyklicznych, Usługodawca wskazuje Opłaty należne za dany Okres Rozliczeniowy.
  9. Konto Użytkownika - funkcjonalność dostępna dla Użytkownika po rejestracji w Serwisie zgodnie z postanowieniami Regulaminu (po dokonaniu rejestracji Konto Użytkownika dostępne jest po każdorazowym logowaniu w każdym Serwisie), i dająca możliwość skorzystania z określonych Usług.
  10. O!Konto - konto w udostępnianej przez RASP usłudze O!Konto, której regulamin publikowany jest na stronie: https://konto.onet.pl/regulamin.
  11. Treści bezpłatne – treść prezentowana w ramach Usługi, do której dostęp w danym momencie nie wymaga od Użytkownika dokonania opłaty.
  12. Treści płatne – dostępne w ramach Usługi określone cyfrowe treści lub materiały udostępniane za Opłatą.
  13. Treści – odpowiednio Treści bezpłatne i Treści płatne .
  14. Pakiet - całość uprawnień Użytkownika związanych z korzystaniem z Usługi, umożliwiający w szczególności dostęp do cyfrowych treści lub materiałów tworzących Pakiet, którego szczegółowe warunki pojawiają się każdorazowo w Sekcji Ofertowej. W ramach Sekcji Ofertowej znajdują się także każdorazowo aktualne ceny danego Pakietu. Pakiet może obejmować, także usługi dostępu do innych treści płatnych Usługodawcy lub ewentualnych innych świadczeń, wybrany przez Użytkownika z aktualnej oferty Usługodawcy a wskazanych w ramach danej oferty. W przypadku niewprowadzenia zróżnicowanych Pakietów za Pakiet uznaje się dostęp do wszystkich oferowanych w danym momencie Treści (w tym Treści płatnych). W razie udostępnienia przez Usługodawcę Treści Dodatkowych, o których mowa w pkt. 19 poniżej, mogą być one udostępniane łącznie z określonym Pakietem, jednak nie będą stanowić jego integralnej części.
  15. Okres Rozliczeniowy - określony okres, objęty obowiązywaniem umowy dotyczącej świadczenia Usługi, zawartej odpowiednio na czas oznaczony lub na czas nieoznaczony (usługa autoodnawialna), w którym Użytkownik posiada dostęp do Treści, za który zobowiązany jest dokonać opłaty. O ile w danym przypadku (np. w Sekcji Ofertowej) nie wskazano inaczej Okres Rozliczeniowy wynosi jeden miesiąc i trwa od dnia zawarcia umowy lub rozpoczęcia Okresu Rozliczeniowego lub pierwszego dnia przypadającego po darmowym okresie startowym, do dnia będącego odpowiednim dniem następnego miesiąca. Okres Rozliczeniowy nie jest liczony w ustalonym interwale wynoszącym 30 dni. Na przykład, jeśli użytkownik dokona płatności 5 listopada, następna płatność należna będzie 5 grudnia, a kolejna 5 stycznia. Podobnie, sama zasada dotyczy okresów, które powtarzają się np. co 6 miesięcy i co 12 miesięcy (np. pakiety półrocze, roczne). Jeśli kolejna płatność przypadnie na dzień, który nie istnieje w następnym miesiącu (na przykład są naliczane 31 stycznia, ale luty ma tylko 28 dni), następna płatność przypada na ostatni dzień danego miesiąca. Taka kolejna płatność w powyższej sytuacji wymagana będzie 28 lutego lub 29 lutego w przypadku roku przestępnego. W przypadku Okresów Rozliczeniowych wynoszących kilka miesięcy (np. 3, 6, 12 miesięcy) zasady powyższe stosowane są odpowiednio.
  16. Umowa – umowa zawierana przez Usługodawcę z Użytkownikiem umożliwiająca Użytkownikowi korzystanie z Usługi. Treść Umowy stanowią postanowienia niniejszego Regulaminu, a także warunki podane w trakcie procesu zakupowego (w szczególności rodzaj Pakietu, cena, zgody, dodatkowe warunki np. określające zasady danej promocji). Umowy są zawierane na odległość drogą elektroniczną.
  17. Sekcja Ofertowa – część Serwisu zawierająca treści dotyczące Usług płatnych za pomocą, której Użytkownik informowany jest o udostępnianych Usługach, w tym o ewentualnych Pakietach.
  18. Treści Gwarantowane – usługi odpłatnego dostępu do treści mających charakter prasowy, świadczone przez Usługodawcę w ramach następujących serwisów internetowych Usługodawcy: Newsweek.pl, Forbes.pl, Auto-swiat.pl, Komputerswiat.pl, Przegladsportowy.onet.pl oraz Onet Premium (www.onet.pl/premium) obejmujące dostęp do pełnych wersji wszystkich treści w wyżej wymienionych serwisach. Nazwy tych usług mogą ulegać zmianie, co nie wpływa na ich treść. Pozostałe szczegóły dotyczące Usług Płatnych opisane są w dalszej części Regulaminu, w tym w szczególności w pkt. VII.
  19. Treści Dodatkowe – dodatkowe względem Treści Gwarantowanych, niegwarantowane treści redakcyjne pochodzące od podmiotów trzecich, które udzieliły Usługodawcy stosownej licencji na ich publikację w ramach Usługi lub dodatkowe treści pochodzące od Usługodawcy, inne niż wskazane w pkt. 18 powyżej. Dalsze szczegóły w ww. zakresie określa pkt. VII Regulaminu. Dodatkowymi Treściami są też materiały audialne, które mogą być dostępne w ramach Usługi, takie jak np. audialne wersje materiałów tekstowych lub odrębne nagrania/podcasty itp., szczegóły dotyczące takich treści określa Załącznik nr 2 do Regulaminu.
  20. Kod aktywacyjny – unikalny lub uniwersalny kod w formie ciągu znaków alfanumerycznych dystrybuowany wśród określonej grupy Użytkowników w związku z prowadzonymi przez Usługodawcę lub jego partnerów akcjami promocyjnymi. Kod aktywacyjny pozwala na przyznanie Użytkownikowi dostępu do Usług na zasadach ustalonych przez Usługodawcę. Kod aktywacyjny posiada termin ważności, po przekroczeniu którego staje się nieważny. O wszelkich szczegółach dotyczących uprawnień jakie daje Użytkownikowi kod aktywacyjny, Użytkownik informowany będzie każdorazowo po otrzymaniu takiego kodu, a dodatkowe szczegóły dotyczące warunków korzystania z Kodu aktywacyjnego opisuje pkt. IX.5 Regulaminu.

III. Informacje podstawowe oraz techniczne warunki korzystania z Serwisów i Aplikacji

  1. Podstawowym przedmiotem Serwisów i Aplikacji jest udostępnianie w sieci Internet prowadzonego i utrzymywanego przez Usługodawcę zestawu Treści, w celu umożliwienia Użytkownikom zapoznawania się z nimi, oraz Usług w celu umożliwienia Użytkownikom korzystania z tych Usług.
  2. Interoperacyjność. Do pełnego oraz prawidłowego korzystania z Usług niezbędne jest posiadanie urządzeń pozwalających na korzystanie z zasobów Internetu, skrzynki pocztowej e-mail oraz przeglądarki zasobów internetowych umożliwiającej wyświetlanie stron www (zaleca się korzystanie z następujących przeglądarek internetowych w podanych wersjach lub nowszych, z włączoną obsługą plików 'cookies': Internet Explorer 11.0, Chrome 50, Safari 5, Mozilla Firefox 24, Opera 11 lub ich nowsze wersje). W przypadku korzystania z Usługi przez Aplikację konieczne jest posiadanie urządzenia mobilnego z systemem Android 5 lub wyższym bądź iOS 11 lub wyższym. Do korzystania z Usługi konieczne jest także posiadanie dostępu do Internetu. Powyższe wymagania Użytkownik powinien spełnić we własnym zakresie i na własny koszt. Szczegółowe wymagania techniczne dla korzystania z treści audialnych jakie mogą być dostępne w Usłudze opisuje Załącznik nr 2 do Regulaminu.
  3. Usługi w postaci dostępu do Treści płatnych świadczone są tylko i wyłącznie na wyraźne żądanie Użytkownika, po wniesieniu stosownej opłaty za daną usługę zgodnie z postanowieniami Regulaminu.
  4. Techniczne warunki i wytyczne korzystania z Serwisów i Aplikacji opisane w Regulaminie mają znaczenie dla prawidłowości ich funkcjonowania, a także dla bezpieczeństwa danych Użytkownika zapisanych na Koncie Użytkownika lub odpowiednio w O!Koncie. Każdy Użytkownik powinien stosować się do tych technicznych warunków i wytycznych, a wszelkie działania podejmowane przez Użytkownika w sposób odmienny skutkować mogą nieprawidłowościami w dostępie do Usługi.
  5. Usługodawca dokłada wszelkiej staranności w celu zapewnienia wysokiej jakości funkcjonowania Serwisów i Aplikacji, jednak nie gwarantuje niezakłóconego i nieprzerwanego jej funkcjonowania i dostępu do Usług w zakresie w jakim uzależnione jest to od sieci Internet, z której korzysta Użytkownik lub od nie spełnienia przez Użytkownika wymogów technicznych opisanych w Regulaminie.
  6. Dostęp do poszczególnych Usług udostępnionych w ramach Serwisów i Aplikacji możliwy jest co do zasady dla Użytkowników posiadających Konto Użytkownika. Korzystanie z Serwisów i Aplikacji lub ich poszczególnych funkcjonalności może wymagać odblokowania określonych funkcji w urządzeniu Użytkownika lub stosownych zgód – np. umożliwienia Aplikacji korzystania z funkcji „push notification”. Brak zgody Użytkownika na takie odblokowanie może ograniczyć funkcjonalność Serwisu lub Aplikacji lub uniemożliwić korzystanie z nich, o czym Użytkownik będzie informowany w procesie ich uruchomiania. Użytkownik w związku z korzystaniem z Usług ma też możliwość udzielenia według własnego uznania dodatkowych zgód. Zgody te mają charakter opcjonalny i nie warunkują korzystania z Usług.
  7. Użytkownik przy korzystaniu z Usług jest wyłącznie odpowiedzialny za prawidłowość, treść oraz formę wszelkich przekazanych przez siebie danych oraz informacji. Podawanie nieprawdziwych danych oraz informacji, w szczególności danych osób trzecich lub danych fikcyjnych, jest zakazane.
  8. Usługa może być użytkowana z wykorzystaniem wielu Kont Użytkownika, przy czym dostęp do Treści płatnych opłacony w ramach danego Konta Użytkownika jest możliwy tylko przy korzystaniu z Usługi w oparciu o to Konto Użytkownika.
  9. W przypadku uzyskania przez Użytkownika dostępu do Treści płatnych, dostęp do tych treści z wykorzystaniem jednego Konta Użytkownika może mieć jedna osoba (tj. Użytkownik). W ramach promocji oferowanych przez Usługodawcę ww. dostęp może zostać rozszerzony na większą ilość osób.
  10. Aplikacje i Serwisy są udostępniane bezpłatnie, przy czym dostęp do Treści płatnych wymaga wniesienia Opłaty.

IV. Rejestracja i aktywacja Konta Użytkownika

  1. Dostęp do poszczególnych Usług udostępnionych w Serwisach i Aplikacjach możliwy jest co do zasady dla Użytkowników posiadających status zarejestrowanych, tj. posiadających Konto Użytkownika. W przypadku realizacji działań promocyjnych Administrator może udostępnić wybraną część Usługi (w tym w szczególności Treści niepłatne) Użytkownikom nie posiadającym Konta Użytkownika. Założenie Konta Użytkownika i rejestracja jest niezbędna do korzystania z usług płatnych.
  2. Do założenia Konta Użytkownika niezbędne jest posiadanie przez Użytkownika konta w udostępnianej przez RASP usłudze O!Konto, której regulamin publikowany jest na stronie: https://konto.onet.pl/regulamin.
  3. Rejestracja i założenie Konta Użytkownika jest dobrowolna i bezpłatna, co nie zmienia konieczności wniesienia Opłaty w celu uzyskania dostępu do Treści płatnych.
  4. Rejestracja, której przebieg szczegółowo wskazany jest w punktach poniżej, jest procedurą umożliwiającą Użytkownikowi utworzenie Konta a także warunkującą dostęp do usług płatnych.
  5. Rejestracja i aktywacja Konta Użytkownika może odbyć się bezpośrednio poprzez stronę internetową danego Serwisu.
  6. W celu dokonania rejestracji i założenia Konta Użytkownika wymagane jest wypełnienie przez zainteresowanego Użytkownika odpowiedniego formularza wygenerowanego przez Serwis (dalej "Formularz"). Wybrane dane w Formularzu zostaną pobrane z konta w udostępnianego przez RASP usłudze O!Konto, o którym mowa w ust. IV.2 powyżej.
  7. Podczas rejestracji Użytkownik ma możliwość udzielenia według własnego uznania dodatkowych zgód na realizację określonych działań przez RASP lub podmioty trzecie. Zgody te mają charakter opcjonalny i nie warunkują założenia Konta Użytkownika lub możliwości skorzystania z usług dostępnych dla Użytkownika zarejestrowanego.
  8. Po wypełnieniu Formularza i kliknięciu przycisku potwierdzającego rejestrację, Użytkownik otrzyma na wskazany przez siebie przy rejestracji adres e-mail wiadomość potwierdzającą przeprowadzenie procesu rejestracji, co jest jednoznaczne z aktywacją Konta Użytkownika.
  9. Użytkownik, dokonując rejestracji, jest wyłącznie odpowiedzialny za prawidłowość, treść oraz formę wszelkich przekazanych przez siebie danych oraz informacji. Podawanie nieprawdziwych danych oraz informacji, w szczególności danych osób trzecich lub danych fikcyjnych, jest zakazane. Użytkownik podający takie dane lub informacje ponosi odpowiedzialność z tego tytułu, w szczególności względem Usługodawcy.
  10. Użytkownik może w każdej chwili, bez podania przyczyny, usunąć daną Aplikację ze swojego urządzenia. Powyższe nie spowoduje usunięcia Konta Użytkownika, jak również nie spowoduje zaniechania pobierania ewentualnych Opłat. W celu wyłączenia naliczania ewentualnych Opłat konieczne jest usunięcie Konta Użytkownika lub zrezygnowanie z Usług stosownie do zapisów Regulaminu, w tym w szczególności ust. VI.12.
  11. Użytkownik może w każdej chwili, bez podania przyczyny, usunąć swoje Konto Użytkownika poprzez wybranie opcji „usuń konto” w panelu administracyjnym Użytkownika (panel konta). Powyższe nie spowoduje usunięcia konta w udostępnianej przez RASP usłudze O!Konto, o którym mowa w pkt. IV.2.
  12. W przypadku usunięcia przez Użytkownika Konta Użytkownika, usunięciu ulegnie dostęp do wykupionych przez niego Pakietów oraz innych informacji zapisanych w ramach tego konta (w tym dostępu do Treści płatnych oraz, w razie wcześniejszego udostępnienia takiego dostępu przez Usługodawcę, dostęp do Treści Dodatkowych) o czym Użytkownik zostaje poinformowany w razie podjęcia działań zmierzających do usunięcia Konta Użytkownika. Ponowne założenie Konta Użytkownika nie gwarantuje przywrócenia możliwości ponownego korzystania z Usług zakupionych przez Użytkownika przed usunięciem Konta Użytkownika. W takim wypadku, poza przypadkami opisanymi w Regulaminie lub odpowiednio obowiązkami wynikającymi z obowiązujących przepisów nie będą też zwracane ewentualnie uiszczone Opłaty za już dostarczone Użytkownikowi Treści płatne.
  13. Zgłoszenie przez Użytkownika wniosku o usunięcie danych osobowych podawanych w formularzu rejestracyjnym Konta Użytkownika (w celu świadczenia usługi), powoduje, iż dalsze świadczenie usługi jest niemożliwe z przyczyn technicznych oraz prawnych i w związku z tym jest równoważne z usunięciem tego Konta Użytkownika.

V. Treści bezpłatne

  1. Usługodawca zapewnia w ramach Usługi dostęp do Treści bezpłatnych. Treści bezpłatne prezentowane w ramach Usługi pochodzić będą z Serwisów.
  2. Dodatkowo, niezależnie od zapisów ust. 1 powyżej Usługodawca może zapewnić Użytkownikom bezpłatny dostęp dowybranych materiałów (artykułów itp.) dostępnych standardowo jako Treści płatne.
  3. Usługodawca uprawniony jest do wprowadzania promocji mających na celu w szczególności udostępnienie Użytkownikom w Usłudze bezpłatnie większej liczby Treści dostępnych standardowo jako Treści płatne.

VI. Treści Płatne – zawarcie Umowy

  1. Z zastrzeżeniem pozostałych zapisów Regulaminu warunkiem rozpoczęcia korzystania z Usługi w zakresie dostępu do Treści płatnych jest wybór przez Użytkownika danego Pakietu określającego w szczególności zakres Treści Gwarantowanych dostępnych w ramach tego Pakietu.
  2. Cennik dostępu do Treści płatnych jest umieszczony w Sekcji Ofertowej.
  3. Do zawarcia Umowy dotyczącej Treści płatnych wymagane jest aby: (a) Użytkownik był pełnoletni; (b) posiadał Konto Użytkownika; (c) zaakceptował treść niniejszego Regulaminu, oraz ewentualnych innych warunków wskazanych i udostępnionych w ramach procesu zakupowego; (d) dokonał stosownej Opłaty i nastąpiło pozytywne zweryfikowanie uiszczenia przez Użytkownika tej Opłaty.
  4. W wyniku przejścia procesu zakupowego Użytkownik uzyskuje dostęp do Treści płatnych. Dostęp do Treści płatnych wymaga pozostawania przez Użytkownika zalogowanym na tym Koncie Użytkownika na którym dokonano Opłaty.
  5. Proces uiszczenia Opłaty realizowany jest przez dostawcę usługi płatniczej dostępnej w Serwisie/Aplikacji na warunkach przez niego określonych. Użytkownik po zawarciu Umowy otrzymuje potwierdzenie jej zawarcia przesłane na podany przez niego adres e-mailowy, a także potwierdzenie wyrażenia przez niego woli rozpoczęcia świadczenia usługi dostarczania treści cyfrowych w okolicznościach powodujących utratę prawa odstąpienia od umowy oraz przyjęcie do wiadomości informacji o utracie ww. prawa, a w przypadku umowy obejmującej cykliczne płatności za kolejne okresy trwania umowy - także potwierdzenie wyrażenia przez Użytkownika zgody na cykliczne płatności poprzez obciążanie jego karty płatniczej.
  6. Najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową Użytkownik jest informowany, że w odniesieniu do treści stanowiących „treści cyfrowe” w rozumieniu art. 38 pkt. 13) ustawy o prawach konsumenta w razie wyrażenia woli rozpoczęcia świadczenia usługi przed upływem terminu 14 dni na odstąpienie od umowy i przyjęcia do wiadomości informacji o utracie prawa do odstąpienia po spełnieniu świadczenia przez Usługodawcę, utraci prawo do odstąpienia od Umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość.
  7. Warunki odstąpienia od Umowy i innych uprawnień przysługujących Użytkownikowi będącemu konsumentem w rozumieniu obowiązujących przepisów lub korzystającemu z takich uprawnień na mocy obowiązujących przepisów mogą być opisane przez dostawcę usługi płatniczej w sposób korzystniejszy niż podany w obowiązujących przepisach – w takim wypadku stosowane będą rozwiązania korzystniejsze dla Użytkownika. W każdym wypadku Użytkownikowi będącemu konsumentem, niezależnie od warunków oferowanych przez dostawcę Serwisu Rozliczeniowego przysługiwać będą uprawnienia wynikające z obowiązujących przepisów.
  8. Usługodawca może oferować Użytkownikowi Usługi dotyczące Treści płatnych w formie umowy na czas oznaczony, jak i na czas nieoznaczony. W każdym przypadku informacja dotycząca rodzaju zawieranej umowy będzie podana w ramach dokonywanego przez niego procesu zakupowego.
  9. Umowa na czas oznaczony umożliwia Użytkownikowi, w zamian za dokonanie jednorazowej płatności, uzyskanie dostępu do wybranego przez siebie Pakietu na czas z góry określony, po upływie którego umowa wygasa. Warunki dokonania płatności określane są przez dostawcę Serwisu Rozliczeniowego
  10. Umowa na czas nieoznaczony umożliwia Użytkownikowi dostęp do Treści płatnych przez nieprzerwany okres, pod warunkiem dokonywania okresowych (w ramach Okresu Rozliczeniowego) płatności.
  11. Płatności, o których mowa w pkt 10 powyżej pobierane są przez dostawcę usług płatniczych cyklicznie oraz automatycznie (autoodnawialna płatność) stosownie do regulaminów i zasad udostępnianych przez tego dostawcę. Dokonanie płatności następuje poprzez obciążenie środka płatności, którym w tym celu posługuje się Użytkownik, odpowiednią kwotą należną za dany Okres Rozliczeniowy. Płatności pobierane są na podstawie podanych przez Użytkownika danych dotyczących środka płatności, z którego w tym celu korzysta (np. karta kredytowa).
  12. Użytkownik, który zawarł Umowę dotyczącą Treści płatnych na czas nieoznaczony, może w każdym czasie, bez podania przyczyn, zrezygnować z Usług (wypowiedzenie). Oświadczenie o ww. wypowiedzeniu składa się poprzez zmianę ustawień subskrypcji w „O!koncie” i wyłączenie opcji płatności autoodnawialnej lub poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta na adres pomoc@onet.pl. Oświadczenie to powinno zostać złożone nie później niż 24 godziny przed wygaśnięciem danego Okresu Rozliczeniowego. Dostawca usługi płatniczej może udostępnić także odrębne sposoby i warunki wyłączenia płatności autoodnawialnej i wypowiedzenia umowy mającej charakter opisany w ust. 10 powyżej. Użytkownik, który zawarł Umowę dotyczącą Treści płatnych na czas oznaczony może ją wypowiedzieć w przypadkach opisanych Regulaminie lub obowiązujących przepisach.
  13. W sytuacji określonej w pkt. 12 powyżej, Umowa ulega rozwiązaniu dopiero z końcem Okresu Rozliczeniowego, za który została dokonana ostatnia płatność a z momentem rozwiązania Użytkownik traci dostęp do Treści płatnych.
  14. W określonej ofercie Usługodawca może zobowiązać się do ograniczenia ilości treści reklamowych wyświetlanych w ramach dostarczania Treści Płatnych. Ograniczenie takie oznaczać będzie wyłączenie wyświetlania wskazanych w danej ofercie reklam i treści o charakterze reklamowym (ich przykłady zostały podane w pkt. VII.2 poniżej). W każdym przypadku zamieszczenia ww. reklam lub treści o charakterze reklamowym Usługodawca wyraźnie oznaczy daną treść w sposób wskazujący na jej promocyjny charakter zgodnie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa.

VII. Usługa i zakres Treści.

  1. W ramach Usługi Usługodawca prezentować będzie w Serwisach i Aplikacjach Treści bezpłatne (wskazane w ust. V.1) oraz Treści płatne.
  2. Poza wypadkami, o których mowa w ust. VI.14 powyżej w ramach Usługi mogą być prezentowane również treści o charakterze reklamowym (tj. artykuły sponsorowane, treści natywne tj. treści promocyjne zawarte w udostępnianych Treściach lub inne materiały oznaczone jako powstałe we współpracy z klientem Usługodawcy) lub reklamy (tj. klasyczne formy reklamowe takie jak np. baner reklamowy, reklama audiowizualna, w tym treści autopromocyjne, tj. służące do promowania własnych Usług Usługodawcy. Usługodawca każdorazowo zapewni oznaczenie takich treści w sposób zgodny z przepisami prawa.
  3. W ramach Treści płatnych prezentowane będą Treści Gwarantowane. Poza ww. treściami w ramach Treści płatnych mogą być też dostępne niegwarantowane Treści Dodatkowe. Zakres Treści Dodatkowych może ulegać zmianie, a zmiana taka nie stanowi zmiany Umowy.
  4. W przypadku wprowadzenia przez Usługodawcę Pakietów w Usłudze, treść poszczególnych Pakietów opisywać będzie Sekcja Ofertowa. Użytkownik, w zależności od wybranych przez siebie Pakietów, otrzymuje dostęp do zestawu treści lub materiałów opisanych w danym Pakiecie w Sekcji Ofertowej. Dostęp w ramach danego Pakietu będzie obejmował w szczególności dostęp do Treści Gwarantowanych przypisanych dla danego Pakietu. W zależności od poszczególnego Pakietu może również każdorazowo dodatkowo obejmować dostęp do niegwarantowanych Treści Dodatkowych. Usługodawca zastrzega sobie prawo do wprowadzania nowych Pakietów, usuwania dotychczasowych Pakietów (jednak bez uszczerbku dla praw nabytych przez Użytkowników i wyłącznie w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy) oraz przeprowadzania akcji promocyjnych dotyczących Pakietów. Szczegółowe zasady akcji promocyjnych, w tym warunki uczestnictwa, okres obowiązywania dostępne będą w materiałach promocyjnych danej akcji i jej regulaminie.
  5. Usługodawca w związku z koniecznością realizacji prac serwisowych/konserwacyjnych zapewnia dostępność Serwisów, Aplikacji i Usługi przez 98 (dziewięćdziesiąt osiem) % czasu w każdym miesiącu kalendarzowym. Usługodawca dołoży starań by ww. przerwy serwisowe/konserwacyjne były realizowane w czasie, w którym Usługa jest wykorzystywana w najmniejszym stopniu (np. w godzinach nocnych).
  6. Niedostępność Serwisu lub Aplikacji z przyczyn nie leżących po stronie Usługodawcy lub podwykonawców Usługodawcy i niezawinionych przez żaden z ww. podmiotów (np. w wyniku awarii sieci Internet, z której korzysta Użytkownik, za którą wyłączną odpowiedzialność ponosi dostawca tej sieci) nie są wliczane do ww. limitu.
  7. Użytkownik może korzystać z Usługi w zakresie dostępu do Treści płatnych na maksymalnie 3 urządzeniach równocześnie.
  8. Z powodu ograniczeń technicznych Usługodawca w ramach zakresów podanych powyżej zastrzega sobie prawo do różnicowania Treści dostępnych w Usłudze w zależności od kanału jej dystrybucji (np. strona www, aplikacja mobilna itp.). W każdym jednak wypadku co najmniej jeden kanał dostępu zapewniać będzie możliwość korzystania z maksymalnego zakresu Treści zgodnie z danym Pakietem i Regulaminem.

VIII. Zasady wnoszenia Opłaty

  1. Opłata wnoszona jest przez Serwis Rozliczeniowy, a zasady jej realizacji (w tym także jej automatycznego odnawiania i wyłączenia takiego odnawiania) określa dostawca usługi płatniczej.
  2. Składając zamówienie, Użytkownik dokonuje wskazania: (a) Okresu Rozliczeniowego spośród dostępnych w Usłudze lub ; (b) sposobu płatności spośród udostępnianych przez dostawcę usługi płatniczej. W przypadku wprowadzenia w Usłudze różnych Pakietów Użytkownik wskazuje także konkretny Pakiet.
  3. Usługodawca zastrzega sobie prawo do oznaczenia danych, w tym danych osobowych, niezbędnych do wystawienia faktury (o ile Użytkownik będzie chciał ją otrzymać). W celu otrzymania faktury należy skontaktować się z dostawcą usługi płatniczej lub z Usługodawcą wysyłając wiadomość na adres: pomoc@onet.pl lub kontaktując się telefonicznie z Biurem Obsługi Klienta. W przypadku kontaktu z Usługodawcą, Usługodawca zapewni wystawienie faktury przez dostawcę usługi płatniczej lub odpowiednio w własnym zakresie wystawi i prześle fakturę w formie papierowej lub elektronicznej wedle wskazania Użytkownika będącego konsumentem lub korzystającego z uprawnień przysługujących konsumentowi. W przypadku Użytkownika nie korzystającego z uprawnień konsumenta wysyłana będzie faktura elektroniczna.
  4. Opłaty za dostęp do Treści płatnych zamieszczane są w cenniku wyświetlonym Użytkownikowi w Sekcji Ofertowej. Cena podana w Sekcji Ofertowej jest ceną zawierającą podatek VAT. Wiążąca jest cena podana w chwili zakupu dostępu.
  5. Usługodawca może wypowiedzieć Umowę zawartą na czas nieoznaczony jedynie w przypadku wystąpienia ważnych przyczyn. Za ważne przyczyny uznaje się wyłącznie:
    • planowane zamknięcie Usługi,
    • zmiany w obowiązujących przepisach mających wpływ na funkcjonowanie lub wykonywanie Usługi, które uniemożliwiają lub istotnie utrudniają funkcjonowanie lub wykonywanie Usługi na dotychczasowych zasadach,
    • realizację obowiązków wynikających z prawomocnego orzeczenia sądu lub prawomocnej decyzji administracyjnej,
    • brak uzyskania przez Usługodawcę licencji na korzystanie z treści koniecznych do zapewnienia wykonywania Usługi,
    • brak możliwości pobrania płatności za kolejny Okres Rozliczeniowy z przyczyn leżących po stronie Użytkownika.

Okres wypowiedzenia wynosić będzie 1 (jeden) miesiąc liczony od końca miesiąca, w którym Usługodawca złożył oświadczenie o wypowiedzenie umowy

  1. W przypadku, kiedy oferta dostępu do Treści płatnych zawiera opcję bezpłatnego pierwszego okresu, pośrednik płatności (tj. podmiot zapewniający usługę płatniczą) może zweryfikować możliwość obciążenia karty Użytkownika poprzez automatyczne pobranie płatności weryfikacyjnej. Kwota płatności weryfikacyjnej jest zmienna i uzależniona od minimalnych limitów transakcji oferowanych przez bank, w którym Użytkownik posiada konto oraz kartę, którą wykorzystuje do płatności. W większości przypadków kwota płatności weryfikacyjnej będzie wynosiła maksymalnie 5 PLN. W szczególnych sytuacjach, na przykład przy dokonywaniu płatności z zagranicy, z użyciem karty należącej do banku operującego poza granicami Polski, kwota płatności weryfikacyjnej może być wyższa. W każdym przypadku po poprawnym zweryfikowaniu karty użytkownik otrzyma pełny zwrot płatności weryfikacyjnej.
  2. W przypadku niemożliwości pobrania należności z powodu braku odpowiednich środków na karcie Użytkownika w dniu rozpoczęcia nowego Okresu Rozliczeniowego, Usługodawca powiadomi Użytkownika za pośrednictwem poczty elektronicznej, na adres e-mail podany przez Użytkownika o nieudanej płatności z powodu braku dostępnych środków na karcie, a także o warunkowym okresie świadczenia usługi (tzw. grace period) w trakcie, którego będą podejmowane próby pobrania płatności.
  3. W powiadomieniu, o którym mowa w pkt 7 powyżej, Usługodawca poinformuje dodatkowo Użytkownika o sposobie postępowania w razie braku możliwości dokonania płatności. Usługodawca będzie podejmował kolejne próby pobrania należnej opłaty z karty płatniczej Usługobiorcy, począwszy od dnia powiadomienia, o którym mowa w zdaniu pierwszym (ale nie więcej niż sześć prób podejmowanych co 5 dni w ramach danego Okresu Rozliczeniowego, ilość prób w szczególności może zależeć od długości Okresu Rozliczeniowego). Brak środków na koncie podczas wykonania ostatniej z wskazanych prób pobrania uprawnia Usługodawcę do wstrzymania dostępu do Treści Płatnych. Po każdej kolejnej nieudanej próbie pobrania płatności, Usługodawca powiadamia Użytkownika, w sposób opisany powyżej, o niemożliwości realizacji płatności. Czas trwania Okresu Rozliczeniowego nie ulega zmianie, tzn. liczy się od dnia, w którym przypadała pierwsza nieudana próba pobrania płatności.
  4. W przypadku Umowy na czas nieoznaczony jeśli jednocześnie nastąpią ważne przyczyny oznaczające wzrost kosztów działalności związanej z udostępnianiem Usługi (stawki podatków, stawki wynagrodzeń, koszty usług IT, opłaty licencyjne, ceny energii i innych mediów) Usługodawca uprawniony będzie w przypadku uzyskania dodatkowej zgody Użytkownika, o której mowa poniżej, do zmiany stawek Opłat za wypowiedzeniem wynoszącym 14 dni – ze skutkiem na koniec Okresu Rozliczeniowego, w którym upłynął ww. okres 14-dni (przykładowo – jeśli wypowiedzenie dotarło do Użytkownika w 2 lutego, to okres 14 dni upływa 16 lutego, a zatem całościowy okres wypowiedzenia upływa z końcem lutego; jeśli wypowiedzenie dotarło do Użytkownika 20 marca, to okres 14 dni upływa 3 kwietnia, a zatem całościowy okres wypowiedzenia upływa z końcem kwietnia). Informacja o proponowanej zmianie stawek przesyłana będzie na adres Użytkownika podany w ramach Konta Użytkownika wraz informacją o niezbędności udzielenia zgody przez Użytkownika do wejścia w życie takiej zmiany, a Użytkownik w przypadku braku woli wyrażenia ww. zgody uprawniony jest do rezygnacji z Usługi stosownie do zapisów pkt. VI.12 i w terminach tam określonych. Zmiana stawki Opłat w trybie opisanym w niniejszym ustępie nie może prowadzić do jej wzrostu o więcej niż o 50 (pięćdziesiąt) % poprzedniej wartości stawki Opłaty. Zmiana stawki Opłaty nie może być dokonywana częściej niż raz na 12 miesięcy.

IX. Zmiana Pakietów / Zakup na prezent / Dostęp poprzez kod aktywacyjny

  1. Opcja zakupu dostępu do Treści płatnych dla wybranej osoby w formie prezentu. Po wykupieniu dostępu do Treści płatnych na prezent, wskazana obdarowana osoba otrzymuje na adres e-mail podany w formularzu zamówienia przez użytkownika dokonującego Zakupu na prezent, kod aktywacyjny uprawniający do dostępu do Treści płatnych przez określony czas liczony od momentu aktywacji kodu. Kod aktywacyjny można przekazać wybranej osobie. Z kodu aktywacyjnego może skorzystać jedna osoba.
  2. Szczegółowe zasady aktywacji kodu aktywacyjnego, w tym warunki dostępu do Treści płatnych za pośrednictwem kodu aktywacyjnego, okres obowiązywania kodu aktywacyjnego, zostają przedstawione obdarowanej osobie z chwilą udostępnienia kodu aktywacyjnego. Aktywacja kodu aktywacyjnego możliwa jest na stronie Serwisu. Aktywacja kodu jest dobrowolna.
  3. Aktywacja kodu aktywacyjnego wymaga rejestracji w Serwisie oraz jest równoznaczna z zawarciem Umowy. Do praw i obowiązków Użytkowników, którzy dokonali aktywacji kodu aktywacyjnego, stosuje się postanowienia Regulaminu.
  4. Ponadto Usługodawca może umożliwić dostęp do Treści płatnych poprzez nabycie przez Użytkownika kodu aktywacyjnego (także w ramach ofert innych serwisów Usługodawcy oraz partnerów Usługodawcy). W takim przypadku szczegółowe zasady aktywacji kodu aktywacyjnego, w tym warunki dostępu do treści płatnych za pośrednictwem kodu aktywacyjnego, okres obowiązywania kodu aktywacyjnego, będą komunikowane przed zakupem kodu aktywacyjnego. Aktywacja kodu aktywacyjnego możliwa jest na stronie Serwisu. Odpowiednie zastosowanie mają pkt 2 i 3 powyżej.
  5. W odniesieniu do dostępu do Usługi przy wykorzystaniu Kodu aktywacyjnego stosowane będą dodatkowo następujące zasady:

    a) z Kodu aktywacyjnego mogą korzystać wyłącznie osoby, które ukończyły 18. rok życia i których stałym miejscem zamieszkania lub zwykłego miejsca pobytu (w rozumieniu lit b) i c) poniżej jest Polska;

    b) Stałe miejsce zamieszkania, o którym mowa w lit. a) powyżej oznacza stałe miejsce zamieszkania w rozumieniu art. 12 Rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 z dnia 15 marca 2011 r. ustanawiającego środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE, tj. adres figurujący w krajowej ewidencji ludności lub innym podobnym rejestrze lub adres wskazany przez osobę fizyczną odpowiednim organom podatkowym;

    c) Zwykłe miejsce pobytu, o którym mowa w lit. a) powyżej oznacza zwykłe miejsce pobytu w rozumieniu art. 13 Rozporządzenia wykonawczego Rady (UE) nr 282/2011 z dnia 15 marca 2011 r. ustanawiającego środki wykonawcze do dyrektywy 2006/112/WE, tj. miejsce, w którym osoba fizyczna zazwyczaj mieszka ze względu na powiązania osobiste i zawodowe;

    d) Z zastrzeżeniem zapisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2017/1128 z dnia 14 czerwca 2017 r. w sprawie transgranicznego przenoszenia na rynku wewnętrznym usług online w zakresie treści Użytkownicy są uprawnieni do korzystania z Usługi opłaconej Kodem aktywacyjnym na terytorium Polski. Usługodawca może dokonać weryfikacji czy adres IP takich Użytkowników znajduje się na terenie Polski. Jeżeli adres IP Użytkowników nie zostanie odnaleziony na terytorium Polski, Usługodawca może dokonać dodatkowej weryfikacji polegającej na analizie niezbędnych danych rejestracyjnych Użytkownika bądź wskazaniu kraju, w którym ma on stałe miejsce zamieszkania/zwykłe miejsce pobytu. Jeśli w wyniku dodatkowej weryfikacji Usługodawcy ustalone zostanie, że stałe miejsce zamieszkania/pobytu Użytkownika znajduje się poza Polską, wówczas dostęp do Usługi może zostać zablokowany.
  6. Usługodawca może umożliwić Użytkownikowi zamianę zakupionego przez Użytkownika Pakietu na inny. W przypadku dopuszczenia takiej możliwości, rozliczenia wyglądać będą w sposób opisany w ofercie dotyczącej tej zamiany Możliwe są następujące sposoby rozliczenia w zależności od dopuszczonej formy Zamiany Pakietu:

    a. W przypadku zmiany Pakietu z zachowaniem Okresu Rozliczeniowego Pakietu ulegającego zmianie:

    (i) Do końca bieżącego Okresu Rozliczeniowego będzie dostępny bieżący Pakiet. Nowy Okres Rozliczeniowy przypadający dla nowego Pakietu rozpocznie się w dniu po zakończeniu ostatniego dnia dla Okresu Rozliczeniowego starego Pakietu. Nowy Pakiet będzie dostępny od pierwszego dnia nowego Okresu Rozliczeniowego. Płatność za nowy Pakiet zostanie pobrana w pierwszym dniu nowego Okresu Rozliczeniowego.

    (ii) Od dnia transakcji zamiany Pakietów do końca bieżącego Okresu Rozliczeniowego, będzie dostępny Nowy Pakiet. Nowy Okres Rozliczeniowy przypadający dla Nowego Pakietu rozpocznie się w dniu po zakończeniu ostatniego dnia dla Okresu Rozliczeniowego bieżącego Pakietu. Płatność za nowy Pakiet zostanie pobrana w pierwszym dniu nowego Okresu Rozliczeniowego.

    b. W przypadku zmiany Pakietu ze zmianą Okresu Rozliczeniowego Pakietu ulegającego zmianie:

    (iii) Nowy Pakiet będzie dostępny od dnia zamiany Pakietu. Okres Rozliczeniowy dla nowego Pakietu rozpocznie się w dniu zamiany a Okres Rozliczeniowy dla Pakietu, który uległ zmianie zostanie skrócony do dnia zamiany. Płatność za nowy Pakiet zostanie pobrana w pierwszym dniu nowego Okresu Rozliczeniowego, przy czym kwota za pierwszy Okres Rozliczeniowy nowego Pakietu zostanie pomniejszona o niewykorzystaną, a opłaconą kwotę przypadającą za wyłączony Pakiet (tj. proporcjonalnie do okresu korzystania z Pakietu, który uległ zmianie). W przypadku, jeżeli kwota będąca opłatą przypadającą za pierwszy Okres Rozliczeniowy będzie kwotą niższą niż niewykorzystana a opłacona kwota za wyłączony Pakiet Użytkownik nie będzie ponosił kosztów za pierwszy Okres Rozliczeniowy Nowego Pakietu a dodatkowa kwota będąca różnicą pomiędzy niewykorzystaną kwotą, a kwotą za pierwszy Okres Rozliczeniowy zostanie Użytkownikowi zwrócona lub za jego zgodą zaliczona na kolejne okresy rozliczeniowe.

    (iv) Nowy Pakiet będzie dostępny od dnia zamiany Pakietów. Okres Rozliczeniowy dla nowego Pakietu rozpocznie się w dniu zamiany a Okres Rozliczeniowy dla Pakietu, który uległ zmianie zostanie skrócony. Płatność za nowy Pakiet zostanie pobrana w pierwszym dniu nowego Okresu Rozliczeniowego. Kwota przypadająca za wyłączony Pakiet nie jest uwzględniana w ramach rozliczeń za nowy Okres rozliczeniowy z uwagi na zastosowanie promocyjnej ceny nowego Pakietu, która konsumować będzie kwotę przypadającą za wyłączony Pakiet. Szczegóły operacji opisane będą w odpowiednim regulaminie promocji lub kreacji promocyjnej, a w razie jakichkolwiek wątpliwości Użytkownik uprawniony będzie do zastosowania sposobu rozliczenia zamiany opisanego w pkt. b.(iii) powyżej przy zastosowaniu stawek cennikowych.

X. Newsletter

  1. Na wyraźne żądanie Użytkownika, może on zamówić subskrypcję Newslettera.
  2. Subskrypcja Newslettera umożliwia zainteresowanym osobom otrzymywanie informacji wysyłanych na podany adres e–mail Użytkownika dotyczących tematycznie Usługi, w tym treści informacyjnych o nowych artykułach, rekomendacjach produktowych itp. Newsletter może także zawierać treści reklamowe, promocyjne i handlowe np. promocje konkursów i innych wydarzeń, usług i produktów Usługodawcy lub przesyłane na zlecenie jej Partnerów biznesowych.
  3. Subskrypcja Newslettera jest bezpłatna i dostępna dla każdego Użytkownika.
  4. W przypadku zamawiania subskrypcji przez użytkowników zalogowanych, wykorzystywany przez Usługodawcę będzie adres e-mail użyty w ramach Konta Użytkownika, jeżeli Użytkownik wyrazi na to zgodę.
  5. Po podaniu adresu e-mail w oknie zapisu na Newsletter Użytkownik otrzyma na ww. adres e-mail link aktywacyjny. Klikając w otrzymany link aktywacyjny, Użytkownik wyraża zgodę na otrzymywanie na podany adres e-mail informacji handlowych dostarczanych przez Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie w imieniu własnym lub na zlecenie jej Zaufanych Partnerów w postaci Newslettera.
  6. Brak potwierdzenia aktywacji usługi subskrypcji Newslettera i weryfikacji adresu e-mail Użytkownika, skutkuje usunięciem danych wprowadzonych do bazy po 24 godzinach od daty rejestracji.
  7. Newslettery mogą być różnicowane pod względem treści dla poszczególnych Użytkowników.
  8. Użytkownik może w każdym czasie zrezygnować z subskrypcji Newslettera za pomocą linku dezaktywacyjnego otrzymanego w treści Newslettera. Usunięcie z listy subskrybentów zostanie zrealizowane przez Usługodawcę natychmiastowo.
  9. Usługodawca może oferować także jako element Usługi (lub danego Pakietu) newslettery redakcyjne (odrębne od Newsleterów, o których mowa w pkt. 1-8 powyżej) zawierające treści redakcyjne będące rodzajem usługi świadczonej na rzecz użytkowników Aplikacji. W takim przypadku informacja o ww. newsleterze stanowiącym element Usługi zostanie podana w Sekcji Ofertowej.
  10. W przypadku wskazanym w punkcie powyższym podstawa przetwarzania danych użytkownika będzie art. 6 ust.1 lit b) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. (RODO), tj. konieczność realizacji umowy zawartej z Użytkownikiem.

XI. Prawa i obowiązki Użytkownika

  1. Użytkownik uprawniony jest do korzystania z Serwisów, Aplikacji i Usługi na własne potrzeby. Użytkownik jest zobowiązany do korzystania z Aplikacji w sposób, który nie narusza przepisów prawa, praw własności intelektualnej, praw osób trzecich, w tym praw autorskich, zasad współżycia społecznego oraz niniejszego Regulaminu.
  2. Użytkownikom zabrania się: (a) kopiowania, zwielokrotniania i rozpowszechniania treści, do których dostęp uzyskuje w ramach Usługi, w tym umieszczania ich w innych serwisach internetowych lub rozpowszechniania w inny sposób w całości lub części; (b) zwielokrotniania ww. materiałów i treści na nośnikach oraz rozpowszechnianie i wprowadzanie do obrotu tak wytworzonych egzemplarzy; (c) rozpowszechniania opracowań ww. treści i materiałów, dokonywanie i rozpowszechnianie ich przeróbek, zmian, skrótów czy łączenia z innymi utworami; (d) realizowania nadań ww. treści i materiałów zarówno w całości, jak i we fragmentach, w tym w zakresie łączenia z innymi utworami lub przedmiotami praw pokrewnych. Powyższe ograniczenia nie dotyczą działań dopuszczonych na mocy obowiązujących przepisów, w tym w szczególności tzw. dozwolonego użytku na gruncie ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1231 z późniejszymi zmianami, w szczególności art. 23-35e).
  3. Zawartość Serwisów oraz Aplikacji (w tym zawarte w niej treści i materiały), udostępniana Użytkownikowi, stanowi przedmiot autorskich praw majątkowych lub licencji przysługujących Usługodawcy i jest chroniona przez prawo, na podstawie ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (t.j. Dz.U. z 2019 r. poz. 1231 z późniejszymi zmianami).
  4. Oznaczenia umieszczane w Serwisach oraz Aplikacjach podlegają ochronie na podstawie ustawy z dnia 30 czerwca 2000 r.- Prawo własności przemysłowej (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 286 z późniejszymi zmianami).
  5. Jakiekolwiek inne korzystanie z Treści, nieobjęte postanowieniami Regulaminu i wykraczające poza zakres dozwolonego użytku określony przepisami prawa, wymaga udzielenia przez Usługodawcę odrębnej, uprzedniej zgody.
  6. W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących funkcjonowania Usługi lub sposobu korzystania z niej, Użytkownik może skontaktować się z Usługodawcą poprzez przesłanie wiadomości mailowej na adres: pomoc@onet.pl lub z wykorzystaniem numeru telefonu 12 26 00 200 (pon.-pt., godz. 9-17).

XII. Odpowiedzialność/Prawa i obowiązki Usługodawcy

  1. Z zastrzeżeniem zapisu pkt. VII.5-6 Usługodawca zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Usługi i jej dostępności przez całą dobę.
  2. Usługodawca zobowiązuje się dołożyć wszelkich starań, by wszelkie ewentualne nieścisłości techniczne oraz błędy typograficzne w informacjach zawartych w Serwisach i Aplikacjach były eliminowane na bieżąco.
  3. Usługodawca zastrzega prawo do: (a) zmiany cech użytkowych i możliwości Serwisów i Aplikacji, w szczególności zakresu oraz rodzaju usług i funkcjonalności z zachowaniem procedury zmiany Regulaminu w sytuacji zaistnienia ważnych przyczyn opisanych w pkt. XVI; (b) okresowych przerw technicznych niezbędnych do rozwijania Serwisów i Aplikacji oraz minimalizowania ryzyka wystąpienia awarii w wymiarze opisanym w pkt. VII.5-6; Usługodawca dołoży wszelkiej starań, aby nie wpływały one na jakość świadczonych Usług; (c) zaprzestania, po uprzednim powiadomieniu Użytkownika oraz wezwaniu go do zaprzestania naruszeń, świadczenia Usług w stosunku do Użytkownika, który narusza postanowienia Regulaminu.
  4. Usługodawca w przypadku: (i) zmiany trendów wydawniczych na rynku w Polsce obejmujących zaprzestanie udostępniania podobnych serwisów lub aplikacji przez wiodące podmioty na rynku, lub (ii) małej popularności Usługi skutkującej jej niską pozycją w rankingach publikowanych przez renomowane instytucje badawcze (np. Gemius), lub (iii) istotnych zmian technologicznych w zakresie dotyczącym procesu udostępniania serwisów internetowych lub aplikacji mobilnych, lub (iv) zmian polityki podmiotów obsługujących systemy urządzeń mobilnych na których działają Aplikacje w zakresie dotyczącym funkcjonowania Aplikacji, lub (v) przypadków wskazanych w ust. VIII.5.2-5.4, zastrzega sobie prawo do całościowego zrezygnowania z udostępnienia Usługi po wcześniejszym powiadamiania o tym fakcie Użytkowników. W przypadku Użytkowników korzystających z umów zawartych na czas nieokreślony procedura informacji i wypowiedzeń realizowana będzie zgodnie z pkt. VIII, a w przypadku Użytkowników korzystających z umów zawartych na czas określony upływający przed datą zamknięcia Usługi Użytkownikowi należny będzie zwrot niewykorzystanej części płatności. Powyższe nie uchybia prawu dochodzenia dodatkowego odszkodowania na zasadach ogólnych.
  5. Usługodawca nie świadczy usług archiwizowania plików, danych lub informacji.
  6. Dostęp do Treści/Usługi poprzez Serwisy lub Aplikacje może być utrudniony w przypadku wystąpienia awarii powstałej z przyczyn niezależnych od Usługodawcy ani jego podwykonawców i niezawinionych przez żaden z ww. podmiotów. W takim przypadku Usługodawca dołoży wszelkich starań, by przywrócić możliwość niezakłóconego dostępu w możliwie najkrótszym czasie.
  7. Usługodawcy przysługuje prawo do zablokowania Użytkownikowi dostępu do Usługi w przypadku, gdy poweźmie uzasadnione informacje, że Użytkownik: (a) wykorzystuje Usługi, w tym treści w nich zamieszczone, sprzecznie z przepisami powszechnie obowiązującego prawa lub przepisami Regulaminu działając na szkodę osób trzecich; (b) świadomie i celowo uniemożliwia innym Użytkownikom korzystanie z Usługi; (c) zakłóca prawidłowe funkcjonowanie Usługi w stopniu uniemożliwiającym korzystanie z niej przez innych Użytkowników; (d) narusza Regulamin,

- po skierowaniu do niego wezwania do zaprzestania naruszeń zawierającego uzasadnienie wskazujące na przyczynę jego wystosowania oraz po bezskutecznym upływie wyznaczonego terminu na zaniechanie. Użytkownikowi przysługuje prawo do naprawienia wyrządzonej szkody na zasadach ogólnych.

  1. Niezależnie od zapisów powyższych Administrator ponosi odpowiedzialność za zgodność oferowanych świadczeń z umową (tj. treścią Regulaminu i wszelkich pozostałych uzgodnień z Użytkownikiem) na ogólnych zasadach wynikających z obowiązujących przepisów.

XIII. Reklamacje

  1. Użytkownik ma prawo do złożenia Usługodawcy reklamacji dotyczącej Usług świadczonych przez Usługodawcę w ramach Regulaminu oraz ich funkcjonowania.
  2. Reklamacje mogą być składane w dowolnej formie przykładowo w formie pisemnej na adres wskazany w pkt. II.2 Regulaminu lub elektronicznej na adres: pomoc@onet.pl (wiadomość e-mail w polu temat wiadomości powinna zawierać słowo: "reklamacja") i powinny zawierać: (1) przedmiot reklamacji oraz uzasadnienie; (2) oznaczenie Użytkownika (adres e-mail lub odpowiednio dane kontaktowe). Jeżeli reklamacja złożona przez Użytkownika nie spełnia warunków określonych powyżej, Usługodawca może wezwać Użytkownika do jej uzupełnienia. W przypadku, jeżeli reklamacja nie będzie zawierała danych niezbędnym do kontaktu z Użytkownikiem składającym reklamację Usługodawca uprawniony będzie do pozostawienia takiej reklamacji bez jej rozpatrzenia. Niezależnie od powyższego Użytkownik może złożyć także reklamację dotyczącą płatności do podmiotu świadczącego usługę płatniczą. Złożenie takiej reklamacji nie ogranicza w żaden sposób prawa Użytkownika do złożenia reklamacji do Usługodawcy.
  3. Reklamacje będą rozpatrywane przez Usługodawcę w ciągu 14 dni od ich otrzymania. Decyzja Usługodawcy dotycząca reklamacji będzie przekazywana Użytkownikowi na adres e-mail wskazany w reklamacji, a w przypadku nie podania takiego adresu z wykorzystaniem pozostałych podanych przez Użytkownika danych. Usługodawca informuje równocześnie Użytkownika, który złożył reklamację, czy zgadza się na ewentualne pozasądowe rozwiązanie sporu.
  4. Wniesienie przez Użytkownika reklamacji, a także jej nieuznanie albo pozostawienie bez rozpoznania nie wpływa na uprawnienie Użytkownika do dochodzenia roszczeń na drodze sądowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  5. Spory pomiędzy Usługodawcą a Użytkownikiem będącym konsumentem mogą być zakończone polubownie, w szczególności w drodze postępowania prowadzonego przez jeden z podmiotów wpisanych do prowadzonego przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rejestru podmiotów uprawnionych do prowadzenia postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich (https://uokik.gov.pl/rejestr_podmiot_uprawnionych.php ). Postępowanie jest prowadzone przez taki podmiot w oparciu o obowiązujące w danym podmiocie procedury tego postępowania.
  6. Sprawa może być rozpatrywana na drodze polubownej tylko po zakończeniu postępowania reklamacyjnego i w przypadku, jeżeli obie strony sporu wyrażą na to zgodę. W pozostałych wypadkach ewentualne spory zostają poddane sądom właściwym zgodnie z postanowieniami przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r.- Kodeks postępowania cywilnego (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1575 z późniejszymi zmianami).
  7. Usługodawca informuje o istnieniu europejskiej platformy internetowego rozstrzygania sporów (Online Dispute Resolutions - ODR) do której dostęp uzyskać można pod poniższym linkiem: https://ec.europa.eu/consumers/odr/main/index.cfm?event=main.home2.show&lng=PL

XIV. Odstąpienie

  1. Użytkownik będący konsumentem lub korzystający z uprawnień przysługujących konsumentowi ma prawo odstąpić od Umowy zawartej z Usługodawcą bez podania przyczyny. Termin na odstąpienie wynosi 14 dni od dnia zawarcia umowy. Odstąpienie nie wiąże się obowiązkiem ponoszenia przez Użytkownika jakichkolwiek kosztów. Odstąpienie od Umowy ma ten skutek, że Umowę uważa się za niezawartą.
  2. Użytkownik będący konsumentem lub korzystający z uprawnień przysługujących konsumentowi może odstąpić od Umowy, składając Usługodawcy oświadczenie o odstąpieniu od umowy. Oświadczenie o odstąpieniu można przesyłać na adres: Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o., ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa z dopiskiem „Odstąpienie od umowy” lub drogą e-mail na adres pomoc@onet.pl. Oświadczenie winno wskazywać na wolę odstąpienia od Umowy. Może ono mieć przykładowo treść: „Niniejszym informuję o moim odstąpieniu od umowy zawartej w dniu …….., imię i nazwisko konsumenta, adres konsumenta, Data, adres e-mail podany podczas autoryzacji lub rejestracji w ramach Konta Użytkownika, Podpis (wymagany tylko w przypadku korespondencji pocztą)”. Oświadczenie można złożyć także na formularzu, którego wzór stanowi załącznik nr 2 do ustawy z dnia z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 287 z późniejszymi zmianami) – wzór ten jest prezentowany w załączniku nr 1 do niniejszego regulaminu. Zastosowanie innej formy lub treści oświadczenia niż proponowana w ramach Regulaminu nie będzie powodować nieważności tego oświadczenia.
  3. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Użytkownik wysłał informację o odstąpieniu od umowy przed upływem terminu wskazanego w pkt. 1. Po jej otrzymaniu Usługodawca niezwłocznie prześle potwierdzenie otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy pocztą elektroniczną na adres e-mail wskazany podczas rejestracji Użytkownika.
  4. W przypadku odstąpienia od Umowy, gdzie Użytkownik dokonał płatności, Użytkownik otrzyma odpowiedni zwrot należności z tytułu zawartej umowy lub proporcjonalnej części tej należności (jeśli Użytkownik korzystał z Usługi podlegającej opłacie w warunkach określonych w art. 35 ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta) niezwłocznie, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Usługodawca został poinformowany o odstąpieniu od umowy.
  5. Zgodnie z art. 38 pkt. 13) ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 287 z późniejszymi zmianami) prawo odstąpienia od umowy o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za jego wyraźną zgodą przed upływem 14-dniowego terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez Usługodawcę o utracie prawa odstąpienia od umowy i przyjęciu przez konsumenta tej informacji do wiadomości.
  6. Postanowienia niniejszego paragrafu i pozostałe zapisy Regulaminu dotyczące konsumentów stosuje się do osób i podmiotów korzystających z uprawnień jakie przepisy przyznają konsumentowi.

XV. Dane Osobowe

  1. Administratorem Danych Osobowych przetwarzanych, w związku z korzystaniem z Usługi jest Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02 – 672), ul. Domaniewska 49 (Administrator).
  2. Podanie danych wymaganych do założenia Konta Użytkownika oraz zakupu Usługi w formie Pakietu jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji przez Usługodawcę ww. Usługi na rzecz Użytkownika.
  3. Jeżeli Użytkownik wyraził odrębną zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych lub/i na otrzymywanie na podany w Koncie Użytkownika adres e-mail informacji handlowej wysłanej przez Usługodawcę w imieniu własnym lub na zlecenie jej partnerów biznesowych, dane Użytkownika z Konta i zebrane informacje z aktywności Użytkownika w Usłudze mogą być wykorzystane do prezentowania mu reklam produktów i usług Zaufanych Partnerów Administratora, dopasowanych do zainteresowań Użytkownika. W każdej chwili Użytkownik ma prawo wycofać udzielone zgody, co nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano przed ich wycofaniem.
  4. Podstawą przetwarzania przez Administratora danych osobowych Użytkownika podanych przy założeniu lub edycji Konta Użytkownika, podczas realizacji procesu zakupowego jest realizacja umowy (Regulamin).
  5. Prawa Użytkownika: Podanie danych jest dobrowolne, a osobie podającej dane przysługuje prawo dostępu do danych, prawo sprostowania danych, prawo ograniczenia przetwarzania, prawo usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym), wyrażenie sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo złożenia skargi do organu nadzorczego ochrony danych osobowych (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). W zakresie, w jakim ww. dane są przetwarzane w celu realizacji Umowy lub na podstawie zgody Użytkownika – przysługuje mu także prawo do przenoszenia danych.
  6. Uzasadniony interes Administratora: Dane podane w związku z korzystaniem z Usługi, a także dane podane w formularzu rejestracji do newslettera lub podczas ich edycji mogą być przetwarzane w celu marketingowym (w tym niezbędna analityka, zestawianie w segmenty marketingowe) przez Administratora, wobec czego Użytkownik może wyrazić sprzeciw.
  7. Marketing Partnerów Usługodawcy: Jeżeli Użytkownik wyraził dobrowolną zgodę marketingową powyżej, zapisując się do Newslettera komercyjnego – dane osobowe z formularza rejestracji lub edycji danych w zapisie na newsletter będą wykorzystywane do prezentowania Użytkownikowi reklam produktów i usług naszych Partnerów, dopasowanych do zainteresowań Użytkownika.
  8. Nasza Polityka Prywatności informuje, jak przetwarzamy dane osobowe naszych Użytkowników, jakie dane, w jakim celu i na jakiej podstawie oraz przez jaki okres czasu przetwarzamy, jakie prawa przysługują naszym Użytkownikom, komu udostępniamy dane - szczegóły tutaj: https://polityka-prywatnosci.onet.pl/index.html.
  9. Dane Użytkownika przetwarzane będą do czasu istnienia podstawy do ich przetwarzania tj.: (a) w przypadku udzielenia zgody do momentu jej cofnięcia, ograniczenia lub innych działań ze strony Użytkownika ograniczających tę zgodę; (b) w przypadku niezbędności danych do wykonania umowy, przez czas jej wykonywania i najpóźniej do momentu upływu przedawnienia roszczeń z tej umowy (3 lata lub 6 lat); (c) w przypadku, gdy podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes Administratora, do czasu zgłoszenia przez Użytkownika skutecznego sprzeciwu.
  10. Dane osobowe Użytkownika mogą być powierzane do przetwarzania podmiotom trzecim świadczącym na rzecz Administratora usługi, do których realizacji konieczny jest dostęp do danych Użytkownika (np. usługi hostingowe).
  11. Dodatkowe informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych a także stosowania cookies i podobnych technologii w tym informacje komu udostępniamy dane osobowe Użytkownika, o wyznaczeniu Inspektora Danych Osobowych oraz kontakt do niego, o ewentualnym przetwarzaniu poza obszarem EOG; znajdują się w naszej Polityce Prywatność dostępnej pod adresem: https://polityka-prywatnosci.onet.pl/index.html.

XVI. Postanowienia końcowe

  1. Usługodawca zastrzega sobie, w zakresie, w jakim dopuszczalne jest to zgodnie z obowiązującymi przepisami, prawo do dokonywania zmian i modyfikacji Regulaminu w przypadku zaistnienia ważnych przyczyn. Za ważne przyczyny uważa się wyłącznie:
    1. konieczność dostosowania Regulaminu do świadczenia Usług w sytuacji obiektywnie uzasadnionej koniecznością zmiany warunków technicznych świadczenia Usług,
    2. brak uzyskania przez Usługodawcę licencji na korzystanie z treści koniecznych do zapewnienia wykonywania Usługi
    3. zmiany w powszechnie obowiązujących przepisach prawa, które pociągają za sobą konieczność zmiany funkcjonowania Serwisów lub Aplikacji lub zmianę treści Regulaminu,
    4. prawomocne orzeczenie sądu lub decyzję organu administracji publicznej, które nakazują zmianę Regulaminu w określonej w nich części.
    5. zmiana zakresu Usług Płatnych,
    6. konieczność zmiany postanowienia Regulaminu dotkniętego nieważnością, o której mowa w ust. 7 poniżej. Zmiany będą publikowane w postaci ujednoliconego tekstu Regulaminu w ramach Serwisów i Aplikacji.
  1. O zmianie Regulaminu Użytkownicy zostaną powiadomieni na co najmniej 14 dni przed jej wejściem w życie. Informacja dotycząca zmian Regulaminu oraz daty ich wejścia w życie będzie komunikowana Użytkownikom drogą elektroniczną poprzez informację w Serwisach i Aplikacjach oraz poprzez przesłanie na adres poczty elektronicznej, wskazany przez nich w Koncie Użytkownika, informacji o zmianie Regulaminu oraz o dacie wejścia zmian w życie. Użytkownik zobowiązany jest do zapoznania się przesłanymi informacjami.
  2. W przypadku umów zawartych na czas nieoznaczony Użytkownik, który nie godzi się zmiany w Regulaminie, będzie uprawniony do wypowiedzenia umowy ze skutkiem na dzień wejścia w życie zapowiedzianej zmiany Regulaminu. Użytkownik zostanie poinformowany o prawie do wypowiedzenia umowy równocześnie z informacją o planowanej zmianie Regulaminu i terminie jej wejścia w życie. Oświadczenie o wypowiedzeniu w takim przypadku Użytkownik składa poprzez udostępniony mu w tym celu link albo wysyłając oświadczenie na adres Usługodawcy albo poprzez kontakt z Biurem Obsługi Klienta na adres pomoc@onet.pl
  3. W sytuacji opisanej w pkt. 3 zd. 1 powyżej Użytkownik będzie uprawniony do otrzymania zwrotu proporcjonalnej części uiszczonej opłaty za okres pozostały do końca Okresu Rozliczeniowego. Zwrot dokonany zostanie niezwłocznie po rozwiązaniu Umowy.
  4. W przypadku umów zawartych na czas oznaczony dotyczących dostępu do Treści płatnych, zmiana Regulaminu będzie miała zastosowanie tylko do umów zawartych po wejściu w życie zmienionego Regulaminu. W przypadku umów na czas nieoznaczony zmieniony Regulamin będzie miał zastosowanie także do tych umów od chwili jego wejścia w życie, przy czym Użytkownikowi będzie przysługiwało prawo do wypowiedzenia umowy po otrzymaniu informacji o planowanej zmianie Regulaminu zgodnie z pkt. 2-4 powyżej.
  5. Usługodawca informuje, że przystąpił do większości kodeksów dobrych praktyk w ramach członkostwa w organizacji pracodawców Związek Pracodawców Branży Internetowej Interactive Advertising Bureau Polska z siedzibą w Warszawie (IAB Polska), których treść ze wskazaniem sygnatariuszy, dostępna jest pod adresem: http://iab.org.pl/standardy-i-dobre-praktyki/ w tym: Kodeks dobrych praktyk w sprawie szczegółowych zasad ochrony małoletnich w audiowizualnych usługach medialnych na żądanie, Dobre praktyki IAB Polska w zakresie reklamy behawioralnej.
  6. W przypadku stwierdzenia, że którekolwiek z postanowień Regulaminu jest z jakichkolwiek powodów, w części lub w całości, dotknięte sankcją nieważności, Usługodawca zobowiązuje się do dokonania takich zmian jego treści, by nieważność ową usunąć. Nieważność jednego z postanowień Regulaminu nie ma wpływu na ważność pozostałych jego postanowień.
  7. Ewentualne spory mogące powstać w związku ze stosowaniem Regulaminu rozstrzygane będą przez właściwy sąd powszechny. Nie wyłącza to prawa Użytkownika będącego konsumentem próby polubownego załatwienia sporu zgodnie z Regulaminem.
  8. Regulamin niniejszy obowiązuje od dnia 3 stycznia 2024 roku.

Załącznik nr 1:

PRZYKŁADOWY WZóR FORMULARZA ODSTĄPIENIA OD UMOWY

(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)

– Adresat – Ringier Axel Springer Polska sp. z o.o., ul. Domaniewska 49, 02-672 Warszawa, email …………………..

– Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy(*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy dotyczącej świadczenia usługi ………………

– Data zawarcia umowy

– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)

– Adres konsumenta(-ów)

– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)

– Data

(*) Niepotrzebne skreślić.

Załącznik nr 2 Szczegółowe warunki dotyczące treści audialnych jakie mogą być dostępne w ramach Usługi.

Zapisy niniejszego Załącznika nr 2 stosowane będą wyłącznie do treści audialnych jakie mogą być dostępne w ramach Usługi.

I. Definicje:

Aplikacja Audio – specjalna aplikacja mobilna jaka może być udostępniana Użytkownikom przez RASP poprzez Apple App Store i Google Play służąca do łatwego i zagregowanego dostępu do treści audialnych.

Podcasty – treść audialna stanowiąca indywidualną publikację głosową/dźwiękową. Na Podcast może składać się jedna audycja lub kilka odcinków (cykl).

Audio – treść audialna odpowiadająca materiałowi (np. artykułowi) tekstowemu dostępnemu w ramach Usługi (np. treść odczytanego przez lektora lub automatyczny system artykułu w Serwisie Newsweek).

II. Warunki korzystania

  1. Do pełnego oraz prawidłowego korzystania z Podcastów i treści Audio niezbędne jest spełnienie warunków technicznych wskazanych w pkt. III.2 Regulaminu oraz korzystanie z urządzenia (np. komputera) wyposażonego w możliwość generowania dźwięku (głośnik, słuchawki itp.). W przypadku Aplikacji Audio konieczne jest jej zainstalowanie na posiadanym urządzeniu umożliwiającym generowanie dźwięku i wyposażonym w system Android 7 lub wyższym bądź iOS 11 lub wyższym.
  2. Do korzystania z Aplikacji Audio konieczne jest zalogowanie się do niej Kontem Użytkownika oraz pozostawanie subskrybentem Treści Płatnych.
  3. Aplikacja Audio oraz treści Audio i Podcasty stanowią niegwarantowane Treści Dodatkowe w rozumieniu pkt. II.19 Regulaminu.
  4. Treści audialne mogą być także udostępniane poprzez inne Aplikacje dostępne w ramach Usługi.

III. Funkcjonalności.

  1. Funkcjonalności Aplikacji Audio z których może skorzystać Użytkownik obejmują:
  2. Możliwość przeglądania Treści zamieszczonych w Aplikacji;
  3. Korzystanie z mechanizmu funkcjonującego w ramach Aplikacji i umożliwiającego odtwarzanie na żądanie Treści opublikowanych przez RASP. Użytkownik może korzystać z Treści w czasie, kiedy są one dostępne w Aplikacji.
  4. Możliwość tworzenia listy ulubionych materiałów;
  5. Możliwość pobrania odcinka Podcastu lub Audio i słuchania ich w wersji offline;
  6. Obserwowanie wybranych Podcastów przy użyciu przycisku „obserwuj”;
  7. Zapisywanie po stronie rządzenia Użytkownika jego spersonalizowanych ustawień, pozwalających na wyświetlenie w pierwszej kolejności treści obserwowanych przez Użytkownika.

Postanowienia końcowe.

1. W sprawach nieuregulowanych w treści niniejszego Załącznika nr 2 do Aplikacji Audio, treści Audio i Podcastów stosowane będą zapisy głównego tekstu Regulaminu.

Ostatnia aktualizacja 3.01.2024 r.

Pliki do pobrania

Nie ma odpowiedzi na Twoje pytanie?

Napisz do nas, a spróbujemy odpowiedzieć.

pomoc@onet.pl

Odpowiadamy najszybciej jak to możliwe, z reguły w ciągu 24 godzin, w dni powszednie.