Samochód oferowany jest w trzech wersjach wyposażenia: Life, Zen i Intens. Niestety w podstawowej odmianie nie znalazła się nawet manualna klimatyzacja, która wymaga dopłaty 2 000 zł. W podstawie nie znajdiemy również radiootwarzacza, który kosztuje dodatkowy 1 000 zł. Za 3 000 zł warto zatem dokupić pakiet Klimat, który zawiera ręczną klimatyzację oraz radio CD z Bluetooth i gniazdem USB.

W serii otrzymujemy m.in.: systemy ABS i ESC, aystenta ruszania na wzniesieniu, przednie i bocnze poduszki powietrzne, LED-owe światła do ajdzy dziennej, zmienne wspomaganie układu kieornwiczego, komputer pokładowy i przesuwaną tylną kanapę - w zależności od jej ustawienia bagażnik ma pojemność od 377 do 455 litrów.

Niepodważalną zaletą Captura jest ponadprzeciętna możliwości jego personalizacji. Do wyboru jest wiele pakietów stylizacyjnych, za pomocą których możemy ozdobić nadwozie, jak i wnętrze pojazdu. Oferta obejmuje:

  • dwukolorowy lakier nadwozia, z dachem i kolorem lusterek bocznych odcinającymi się od pozostałych elementów nadwozia,wiele wzorów obręczy kół,naklejki na nadwozie,jasny lub ciemny wystrój wnętrza,barwne elementy ozdobne wnętrza w kolorach: szarym, kości słoniowej, chromu, pomarańczowym, niebieskim lub zielonym, na obramowaniach nawiewów, środkowej konsoli, obudowach głośników oraz szufladowego schowka, współgrających z wzorami tapicerki w tym samym kolorze,cztery różne tapicerki (niezdejmowanych) dla dwóch pierwszych poziomów wyposażenia i osiem tapicerek zdejmowanych do wyboru dla drugiego i trzeciego poziomu wyposażenia.

Gama jednostek napędowych składa się z trzech silników. Captura może napędzać benzynowa jednostka o pojemności 0,9 l z turbodoładowaniem i mocy 90 KM lub silnik 1.2 l, również doładowany, o mocy 120 KM. Dostępna jest też jedna jednostka wysokoprężna 1.5 dCi, która generuje 90 KM mocy. Pomimo że nowy model Renault jest crossoverem, to występuje on tylko z napędem na przednie koła.

Renault Captur – cennik:

Foto: Auto Świat
Renault Captur od 53 900 zł