Renault Kangoo jest obecnie w połowie swojego żywota i po czterech latach zaprezentowano wersję po faceliftingu, co ma uatrakcyjnić ofertę francuskiego producenta.

Już na pierwszy rzut oka dostrzegamy nową część przednią nadwozia, która jest znacznie nowocześniejsza od dotychczasowej. Nowy jest przedni zderzak, atrapa wlotu powietrza chłodnicy i przednie reflektory. Większe jest też obecnie logo na masce. Zmodyfikowane zostały boczne lusterka oraz tylne światła zespolone produkowana generacja Renault Kangoo jest w połowie swojego żywota i stąd planowo podana została procesowi faceliftingu.

We wnętrzu zmienione zostało koło kierownicy i środkowy panel. System ESC (system stabilizacji toru jazdy) otrzymał Hill Start Assist (ułatwia ruszanie pod górę). Montowany jest także nowy system multimedialny R-Link.

Najnowszy Renault Kangoo dostępny będzie z dwoma rozstawami osi w wersji dwu- lub pięcioosobowej. Do napędu oferowane będą nadal oszczędne czterocylindrowe silniki wysokoprężne dCi o pojemności skokowej 1.5 l i mocy 75 KM, 90 KM i 110 KM. Oficja premiera premiera Renault Kangoo po faceliftingu odbędzie się w marcu 2013 roku podczas międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie.