Wybierz samochód

Renault Maxity

Renualt Maxity to niewielka ciężarówka produkowana przez dział Renault Trucks. Pojazd swoimi wymiarami idealnie nadaje się do miasta, a krótki rozstaw osi, wąskie nadwozie i korzystny, jak na samochód ciężarowy, promień skrętu ułatwiają manewrowanie w ciasnych uliczkach.

Maxity zadebiutował w 2007 roku jako owoc współpracy Renault i Nissana, a jego bliźniaczym modelem jest Cabstar. Francuska ciężarówka występuje w wielu różnych odmianach. Dopuszczalna masa całkowita pojazdu wynosi od 2,8 do 4,5 tony, występuje on w 3 rozstawach osi, 3 rodzaje tylnych mostów oraz z 2 kabinami – pojedynczą i podwójną, które pomieszczą kolejno 2 lub 3 oraz 6 osób.

Zabudowa może być skrzyniowa lub furgonowa, ewentualnie można zamówić samo podwozie z zamiarem indywidualnej zabudowy. Można odnieść wrażenie, że wnętrze jest dosyć wąskie, jednak duże przeszklenie niweluje tę wątpliwość. W skład podstawowego wyposażenia wchodzą m.in. elektrycznie sterowane szyby, komputer pokładowy, klimatyzacja, czy ABS z EBD, które zatrzymują w pełni naładowany pojazd ze 100 km/h do 0 w niecałe 44 metry! Opcjonalnie dostępny jest także mechanizm różnicowy o ograniczonym współczynniku tarcia, a oś tylna może mieć pojedyncze, lub bliźniacze koła (w zależności od wersji).

Jednostka napędowa została umieszczona pod kabiną, a do wyboru były 2 diesli i 3 warianty mocy. 2,5-litrowy silnik generował 110 lub 130 KM, a 3-litrowy – 150. Moc była przekazywana na tylną oś za pośrednictwem 5- (2 rodzaje: lekka i ciężka) lub 6-biegowej skrzyni manualnej.

W 2014 roku, Renault Maxity został zastąpiony przez serię Range D.

Renault Maxity - generacje

Renault Maxity - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!