Wybierz samochód

Seat Terra

Seat Terra to niewielki samochód dostawczo-osobowy produkowany przez hiszpańską firmę motoryzacyjną. Auto pojawiło się na rynku w 1987 roku, choć znane były już od 2 lat pod nazwą Trans. Powodem takiego stanu rzeczy był fakt, iż póki Seat produkował na licencji Pandę, to jej dostawcza wersja nosiła właśnie nazwę Trans.

Wraz z wprowadzonymi modyfikacjami w Pandzie, przemianowano auto na Marbella, a jego towarową odmianę na Terra. Auto miało nieco dłuższy rozstaw osi, jednak do słupka B Marbella i Terra były praktycznie identyczne. W dalszej części Terra otrzymała skrzynię ładunkową, która mogła być zamknięta (wtedy pojazd był 2-osobowy) lub przeszklona – w takim wypadku z tyłu znajdowała się wyjmowana, 3-osobowa kanapa. Z kolei w pierwszym przypadku auto dysponowało przestrzenią ładowniczą o pojemności 1000 litrów.

Do napędu zastosowano benzynowe jednostki 4-cylindrowe o pojemności 0.8 oraz 0.9 litra i mocy kolejno 34 i 40/42/45 KM. Oprócz tego, dostępny był także wolnossący diesel –48-konny 1.4. W 1996 roku zakończono produkcję Seata Terry, a jej następcą została Inca.

Seat Terra - generacje

Ford Focus, Mazda 3 i Volkswagen Jetta – trzy sedany z  benzyniakiem. Którego wybrać?

Seat Terra (1987 - 1996)

Seat Terra - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!