Skoda Auto wprowadza do sprzedaży nową wersję limitowaną, która zapewne przypadnie do gustu młodym miłośnikom tej marki. Skoda Citigo Sport w odróżnieniu od pozostałych wersji otrzymała gustowny pakiet stylizacyjny, w skład ktorego wchodzi m.in. przedni spoiler, dyfuzor i spoiler na tylnych drzwiach oraz paski z czarnej lub czerwonej folii na pokrywie silnika, dachu, lusterkach zewnętrznych, bocznej części nadwozia i pokrywie bagażnika. Na przednich błotnikach umieszczono napis Sport.

Skoda Citigo Sport ma obniżone zawieszenie, 15-calowe obręcze kół oraz dwubarwne wnętrze z elementami skóry. Wyposażenie pojazdu oparto na opcji Ambition, która zwiera m.in. elektrycznie sterowane przednie szyby, centralny zamek sterowany pilotem, cztery poduszki powietrzne, wysokościową regulację fotela kierowcy. Dodatkowo producent poszerzył wyposażenie o klimatyzację, przednie światła mgłowe, radio i komputer pokładowy.

Skoda Citigo Sport będzie dostępna w trzech kolorach nadwozia – białym lub czarnym z czerwonymi paskami oraz czerwonym z czarnymi paskami. W pierwszej kolejności auto dostępne będzie w Republice Czeskiej. Wersja z silnikiem o pojemności skokowej 1.0 l z pięciostopniową manualną skrzynią biegów wyceniona została na 250 900 koron (ok. 41 tys. zł), a z pięciostopniową automatyczną kosztuje 263 400 koron (43,5 tys. zł).

Można oczekiwać, iż wkrótce Skoda Citigo Sport pojawi się także w polskiej ofercie.