Kierownictwo koncernu Volkswagen, którego częścią jest Skoda Auto, podjęło decyzję o produkcji Skody Superb III. Model ten, oznaczony symbolem B8, trafi na linie produkcyjne w listopadzie 2014 roku.

Obecna generacja Skody Superb produkowana jest już pięć lat. Wiemy już, że Superb III trafi do produkcji po niecałych siedmiu latach od chwili premiery. Jak zdradził Josef Balazs - przedstawiciel biura prasowego Skoda Auto, nie jest to nic nowego, że producent tak szybko wprowadza kolejną generację swojego modelu.

Superb produkowany jest w Kvasinach, nowoczesnego zakładu który usytuowany jest w pobliżu granicy z Polską. Podjęto już decyzje o jego dalszej rozbudowie. Aktualnie powstaje nowa spawalnia, która pozwoli na zwiększenie produkcji. Wiadomo także, że w 2015 roku zakończy się produkcja Skody Roomster, która według nieoficjalnych informacji zastąpiona zostanie wspólnym dla kilku marek modelem koncernu.

W marcu 2013 roku sprzedaż Skody Superb spadła o 19,4 proc. na 7 800 aut. To jeden z ważnych sygnałów dla producenta. Stąd też decyzja o rozpoczęciu procesu przygotowania do produkcji trzeciej generacji tego modelu.