Przed rozpoczęciem produkcji seryjnej zamaskowane prototypy odbywają testy eksploatacyjne w różnych częściach świata. Tym razem nowa Skoda Yeti została sfotografowana w Chinach. Na zdjęciach opublikowanych przez chiński serwis motoryzacyjny są już widoczne nowe elementy nadwozia, które zmienią wygląd tego modelu.

W roku modelowym 2014 z przedniej części nadwozia znikną charakterystyczne duże okrągłe światła mgłowe, a auto upodobni się na najnowszej Octavii, Rapida i Superba (atrapa wlotu powietrza chłodnicy, nowy kształt pokrywy silnika z logo). Według nieoficjalnych informacji ma też być zmodyfikowane wnętrze, a w ofercie pojawi się bogatsze wyposażenie.

Sfotografowany w Chinach egzemplarz otrzymał elementy nadwozia znane z samochodu Suzuki Grand Vitara. To logo i charakterystyczne koło zapasowe umieszczone na tylnej pokrywie bagażnika. Dla zmylenia drzwi bagażnika otwierają się w pozycji poziomej, a nie jak dotychczas do góry.

Nowa Skoda Yeti jak Suzuki Grand Vitara  Foto: Auto Świat
Nowa Skoda Yeti jak Suzuki Grand Vitara

Według obserwatorów prototyp Skody Yeti ma o 60 mm wydłużony rozstaw osi, co może zonaczać, iż jest to przygotowywana przedłużona wersja tego modelu. Nowa Skoda Yeti będzie dostępna w wersji miejskiej i terenowej z plastikowymi elementami nadwozia oraz większym prześwitem podwozia.

Oficjalna premiera Nowej Skody Yeti odbędzie się 12 września podczas międzynarodowego salonu samochodowego 65. IAA 2013 we Frankfurcie nad Menem