Podczas 83. Genewa Motor Show SsangYong zaprezentował swoją ofertę skierowana do europejskiego użytkownika. Nadzieję stanowi nowy Rodius (sprzedawany w Korei pod nazwą Korando Turismo), który w Genewie miał swoją europejską premierę. Na stoisku można było zobaczyć także takie modele jak: Korando i Actyon Sports.

SsangYong SIV-1 concept to skrót Smart Interface Vehicle, zapowiadany jako CUV – Crossover Utility Vehicle. Koncept pokazany w Genewie stanowi rozwinięcie idei po raz pierwszy zaprezentowanej podczas IAA 2011 we Frankfurcie nad Menem. Przedstawia on nową filozofię marki, której atutem ma być nowoczesny i odważny design oraz funkcjonalność pojazdu.

SIV-1 ma długość 4,5 m, szerokość 1,88 m i wysokość 1,64 m. Nowoczesna deska rozdzielcza stanowi realne ukazanie wersji seryjnej z dużym centralnym wyświetlaczem. Do napędu przewidziano czterocylindrowe silniki o pojemności skokowej 1.6 l. Benzynowy GDI o mocy 205 KM i maksymalnym momencie obrotowym 280 Nm oraz turbodiesel o mocy 150 KM z momentem 360 Nm.

Południowokoreańska marka zawsze znana była z kontrowersyjnych pojazdów. Ich design co prawda wyróżniał się wśród konkurentów, ale z całą pewnością nie należał do najładniejszych. Należy mieć nadzieję, iż nowy koncept stanowi zapowiedź radykalnych zmian i modeli z designem bliższym normalności.