Południowokoreański producent opublikował oficjalne zdjęcia swojego najnowszego modelu. Zgodnie z założeniem ma to być model łaczący SUV z komfortem sedana i praktycznymi cechami MPV. Samochód ten określany jest jako premiowy MLV (Multi-Leisure Vehicle).

Auto ma być relatywnie tanie i oferujące w swoim wnętrzu dużo przestrzeni. Do wyboru będą trzy wersje – 11-osobowa, 10-osobowa i 9-osobowa z bagażnikiem do 3240 litrów.

Do napędu wszystkich kół zastosowano czterocylindrowy silnik wysokoprężny z turbodoładowaniem 2.0 e-XDi o mocy 155 KM i maksymalnym momencie obrotowym 360 Nm, który jest zmodernizowaną wersja jednostki wywodzącej się z dotychczasowej generacji Rodiusa. Będzie on współpracował z sześciostopniową przekładnią manualną lub pięciostopniowym automatem będącym konstrukcją Mercedesa. SsangYong nadal zapowiada kontynuację współpracy z Mercedesem.

Przewidziano także wersję z sześciocylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności 3.2 l, która będzie dostępna w Korei Południowej i także w Rosji. Oficjalna premiera SsangYonga Korando Turismo/Rodius odbędzie się podczas marcowego międzynarodowego salonu samochodowego w Genewie. Producent planuje roczną produkcję na poziomie 20 tys. egz., z czego połowa ma być przeznaczona na eksport.